Karsuma un Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Dinamo” komanda izstājas no Gagarina kausa (+VIDEO)

18/03/2015 23:43

Ceturto neveiksmi Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Rietumu konferences pusfināla sērijā trešdien cieta latviešu uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Dinamo”, ko trenē Latvijas speciālisti Harijs Vītoliņš un Viktors Ignatjevs. Līdz ar to visiem Latvijas pārstāvjiem sezona Eiropas spēcīgākajā līgā ir noslēgusies.

Sērijas piektajā mačā Maskavas komanda izbraukumā ar 2:3 (0:1, 0:0, 2:1, 0:1) pagarinājumā piekāpās Sanktpēterburgas SKA vienībai, sērijā ciešot neveiksmi ar rezultātu 1-4.

Jau spēles pirmajā minūtē pēc skaistas saspēles rezultātu atklāja SKA spēlētājs Vadims Šipačovs. Līdz nākamajiem gūtajiem vārtiem bija jāgaida vairāk nekā 40 minūtes, līdz pēc cīņas vārtu priekšā 1:1 panāca Maksims Karpovs. Tomēr jau nākamajā uzbrukumā Maskavas “Dinamo” pieļāva pozicionālu kļūdu un Antons Belovs atguva vadību SKA komandai.

Tomēr 53.minūtē Sergejs Soins bija pirmais pie vārtsarga atsistas ripas un rezultāts kļuva neizšķirts 2:2, cīņai turpinoties pagarinājumā.

Pagarinājums tika aizvadīts ļoti aktīvi, abām komandām veicot uzbrukumus, bet uzvaru izrāva SKA komanda, desmitajā minūtē izceļoties Jevgēņijam Dadonovam.

Karsums laukumā pavadītajās 13 minūtēs un 35 sekundēs izdarīja vienu metienu pa vārtiem, nopelnīja četrus soda minūtes, bloķēja vienu pretinieku komandas metienu, izdarīja vienu spēka paņēmienu un izprovocēja vienu noteikumu pārkāpumu.

Savukārt Daugaviņš laukumā pavadīja 18 minūtes un 34 sekundes, to laikā izdarot divus metienus pa vārtiem un veicot vienu spēka paņēmienu.

Līdz ar to SKA komanda tagad gaida pretinieku konferences finālsērijā. Par to jau ceturtdien var kļūt Maskavas CSKA vienība, kas pašlaik ar 3-1 ir vadībā sērijā ar Helsinku “Jokerit” komandu no Somijas.

Tikmēr Austrumu konferences pusfināla sērijās pašlaik Kazaņas “Ak Bars” ar 3-1 uzvar Omskas “Avangard”, bet Novosibirskas “Sibirj” ar 3-1 ir priekšā pret pašreizējiem līgas čempioniem Magņitogorskas “Metallurg”.

Kā zināms, jau iepriekš no Gagarina kausa izcīņas bija izstājusies latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kā arī Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētā Ufas “Salavat Julajev” un Oskara Bārtuļa vienība Astanas “Baris” no Kazahstānas.