Video. Karsums ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli palīdz Maskavas “Dinamo” sagraut “Jugra”

02/12/2016 21:28

Maskava, 2.dec., LETA. Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums piektdien atzīmējās ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā, bet viņa pārstāvētā Maskavas “Dinamo” savā laukumā ar 6:0 (1:0, 2:0, 3:0) pārspēja Hantimansijskas “Jugra”, tiekot pie otrās “sausās” uzvaras pēc kārtas.

Maskaviešiem ar diviem gūtiem vārtiem atzīmējās aizsargs Mets Robinsons, kurš savulaik pārstāvēja Latvijas komandu Rīgas “Dinamo”.

Mača rezultātu desmitajā minūtē atklāja Robinsons, bet spēles vidū Karsums panāca 2:0, vairākumā no vārtu priekšas iebakstot ripu pretinieku cietoksnī. Septiņas minūtes vēlāk Robinsons guva trešos vārtus mājiniekiem, bet noslēdzošajā trešdaļā “Dinamo” sameta vēl trīs ripas.

Trešajā periodā pēc nospēlētām divarpus minūtēm Jūso Hietanens panāca 4:0, bet pusotru minūti vēlāk Daniils Tarasovs pēc Karsuma piespēles guva piektos vārtus Maskavas komandai. Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām izcēlās arī Artjoms Fjodorvs, bet “Dinamo” hokejisti svinēja uzvaru ar 6:0.

“Sauso” uzvaru “Dinamo” vārtos izcīnīja Aleksandrs Jerjomenko, kurš atvairīja visas 17 pretinieku mestās ripas.

Karsums šajā spēlē laukumā bija 11 minūtes un 20 sekundes, kuru laikā vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem, izpildīja vienu spēka paņēmienu, izprovocēja vienu pārkāpumu, bet arī pats tika pie divām soda minūtēm.

Latvijas hokejists pēdējos četros mačos ir guvis trīs vārtus, bet šosezon 33 mačos ir izcēlies astoņas reizes un atdevis deviņas rezultatīvas piespēles. Ar 17 punktiem viņš ir rezultatīvākais klubs uzbrucējs, tikai par punktu atpaliekot no aizsarga Robinsona.

Citā KHL mačā Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Sergejs Naumovs, savā laukumā ar 5:3 (1:1, 1:1, 3:1) pārspēja Jekaterinburgas “Avtomobilist”. Tikmēr Ufas “Salavat Julajev” viesos ar 3:2 (1:0, 0:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Minskas “Dinamo”, uzvaras “bullīti” realizējot Maksimam Majorovam. Vēl pie uzvaras tika Maskavas apgabala “Vitjaz”, kas savu skatītāju priekšā ar 4:2 (1:0, 0:1, 3:1) pārspēja Astanas “Baris”.

Visas līgas un Rietumu konferences līdere ar 90 punktiem 36 mačos ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, no kuras astoņus punktus atpaliek Maskavas CSKA. Tikmēr Maskavas “Dinamo” ar 59 punktiem atrodama piektajā vietā, kamēr Rīgas “Dinamo” ar 29 punktiem ir pēdējā 15 komandu konkurencē, pirmajam astotniekam zaudējot 29 punktus.