Karsums sezonu sāk ar rezultatīvu piespēli, Ābols un Sotnieks ar zaudējumu

23/08/2017 22:45

Latviešu uzbrucējs Mārtiņš Karsums trešdien savā šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) pirmajā spēlē atzīmējās ar rezultatīvu piespēli un sešiem spēka paņēmieniem, kamēr citā mačā 18 gadus vecais somu uzbrucējs Ēli Tolvanens, debitējot starp profesionāļiem, trešajā periodā guva trīs vārtus, būdams pirmais hokejists šajā sezonā, kurš guvis “hat-trick”.

Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” savā laukumā pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 (2:1, 0:2, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Maskavas apgabala “Vitjaz”.

Karsums spēles trešajā minūtē saņēma divu minūšu noraidījumu, un “Vitjaz” realizēja vairākumu, precīzi no zilās līnijas metot aizsargam Aleksejam Semjonovam. Septītajā minūtē pēc neatlaidīgas cīņas pie vārtiem “Dinamo” uzbrucējs Ņikita Komarovs izlīdzināja rezultātu. Kad līdz pirmā perioda beigām bija palikušas 40 sekundes “Dinamo” izspēlēja līdz tukšiem pretinieku vārtiem un mājiniekus jau vadībā izvirzīja Andrejs Aleksejevs.

Otrā perioda vidū “Vitjaz” minūtes laikā guva divus vārtus un atguva vadību. Vispirms vārtu stūrī ripu iebakstīja Aleksejs Kopeikins, bet pēc tam Aleksandrs Pankovs panāca jau 3:2. Trešās trešdaļas ceturtajā minūtē laukuma saimniekiem izdevās izlīdzināt rezultātu, vairākumā pēc Karsuma piespēles precīzi metot Daniilam Tarasovam.

Pamatlaikā un pagarinājumā uzvarētājs netika noskaidrots, līdz ar to hokejistiem bija jāaizvada pēcspēles metienu sērija. Kā zināms, sākot ar šo sezonu, KHL pēcspēles metienu sērijā katrai komandai ir iespēja izpildīt vismaz piecus “bullīšus” iepriekšējo trīs vietā.

“Dinamo” rindās ar precīziem “bullīšiem” atzīmējās Tarasovs un soms Jūso Hietanens, kuram uzvaru nesošais metiens, bet pretinieki palika bešā.

Karsums šajā spēlē laukumā bija 19 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā piecas reizes meta pa pretinieku vārtiem, uzvarēja piecos no deviņiem iemetieniem, veica sešus spēka paņēmienus, nopelnīja divas soda minūtes, kā arī pats izprovocēja pretinieku noraidījumu.

Tikmēr ar zaudējumu jauno sezonu iesākusi Latvijas izlases aizsarga Kristaps Sotnieks pārstāvētā Toljati “Lada” vienība, kur par galveno treneri strādā Latvijas speciālists Artis Ābols, kuram asistē Viktors Ignatjevs.

“Lada” savā laukumā ar rezultātu 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) piekāpās Čeļabinskas “Traktor”, kuras vārtos Vasīlijs Demčenku atvairīja visas Toljati hokejistu mestās ripas.

Sotnieks šajā mačā laukumā bija 17 minūtes un astoņas sekundes, divas reizes metot pa pretinieku vārtiem.

Iepriekšējās divas sezonas “Lada” komandu pārstāvēja latviešu vārtsargs Edgars Masaļskis, kurš pavasarī noslēdza karjeru izlasē, bet pagaidām nav papildinājis arī neviena kluba rindas.

Citā KHL mačā 18 gadus vecais Tolvanens trešajā periodā guva trīs vārtus, palīdzot Helsinku “Jokerit” komandai viesos ar 6:1 (2:0, 0:1, 4:0) apspēlēt Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo”. Tolvanenam šajā spēlē arī viena rezultatīva piespēle.

Tolvanens iepriekšējā sezonā bija latviešu vārtsarga Matīsa Edmunda Kivlenieka komandas biedrs Savienoto Valstu hokeja līgas (USHL) junioru čempionāta komandā Sūsitijas “Musketeers”, bet jūnijā viņu Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā ar 30.numuru izraudzījās Stenlija kausa fināliste Nešvilas “Predators”. Jūlija sākumā viņš nolēma uzsākt profesionāļa gaitas, noslēgdams divu gadu līgumu ar “Jokerit”.

Tolvanens ar Kivlenieku tika iekļauti iepriekšējās sezonas USHL simboliskajā pieciniekā, bet latvietis tika atzīts par šīs līgas labāko hokejistu.

Tāpat rezultatīvi noslēdzās mačs, kurā pērnās sezonas čempione Sanktpēterburgas SKA, kur vada Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš, savā laukumā ar 7:1 (0:1, 3:0, 4:0) sagrāva Slovākijas komandu Bratislavas “Slovan”. SKA rindās ar vārtiem un trim rezultatīvām piespēlēm atzīmējās Pāvels Dacjuks, bet pa divām ripām viesu cietoksnī ieraidīja Iļja Kovaļčuks un Ņikita Gusevs.

Savukārt pirmie, kuri izcīnīja uzvaru jaunajā “bullīšu” formātā, bija Maskavas CSKA hokejisti, Krievijas galvaspilsētas klubam viesos ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 0:0, 1:0) pārspējot Jaroslavļas “Lokomotiv”, kur par vārtsargu treneri strādā Latvijas speciālists Sergejs Naumovs. Uzvaru nesošo “bullīti” CSKA labā iemeta kanādietis Gregs Skots, bet ar precīzu metienu pamatlaikā un pēcspēles metienu sērijā atzīmējās talantīgais Kirils Kaprizovs.

Tikmēr negaidītu zaudējumu cieta pērnās sezonas vicečempione Magņitogorskas “Metallurg”, kas savā laukumā ar rezultātu 2:5 (1:1, 0:1, 0:4) piekāpās Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Šajā sezonā KHL piedalīsies 27 vienības, kas būs par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo vairs sacensībās nestartēs Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas “Dinamo” otrdien Sanda Ozoliņa vadībā jauno sezonu atklāja viesos ar zaudējumu 1:3 Omskas “Avangard” komandai. Sezonas pirmajā izbraukuma sērijā Rīgas “Dinamo” aizvadīs vēl trīs mačus – ceturtdien spēkosies ar Novosibirskas “Sibirj”, sestdien duelēsies ar Astanas “Baris”, bet pirmdien krustos nūjas ar Hantimansijskas “Jugra”. Pēc tam būs piecu mājas spēļu sērija, kas sāksies 31.augustā ar maču pret Maskavas “Spartak”.

No citiem Latvijas hokejistiem Pētera Skudras un Normunda Siliņa trenētajā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” vienībā joprojām uzbrukuma priekšgalā būs Kaspars Daugaviņš, Vladivostokas “Admiral” aizsardzību balstīs Oskars Bārtulis, bet Ķīnas komandai Pekinas “Kuņluņ Red Star” starpsezonā pievienojās vēl viens aizsargs Artūrs Kulda.