Karsums turpina “demolēt” Slovākiju un kļūst par līgas labāko snaiperi

23/09/2022 22:23
Mārtiņš Karsums

Apgriezienus joprojām turpina uzņemt vairākas Eiropas hokeja līgas.Vienā no tām Latvijas hokejists Mārtiņš Karsums turpina demonstrēt lielisku sniegumu un ar diviem vārtu guvumiem kaldināja savas vienības uzvaru. Slovākijas čempionātā spēlē pieredzējuša uzbrucēja pārstāvētā ”Liptovsky Mikulas” komanda ar 4:1 savā laukumā pārliecinoši pieveica Patrika Ozola un Frenka Razgala klubu Trenčīnas “Dukla”.

Karsums savu kontu šajā mačā atvēra otrā perioda 29. sekundē, tobrīd panākot 2:0 mājinieku labā. Uzbrucējs gan savu vārdu teica vēlreiz, perioda izskaņā ar precīzu metienu palīdzot “Liptovsky Mikulas” komandai realizēt vairākumu un panākt 4:1. Trešajā periodā viesi nespēja atbildēt, kas ļāva Latvijas hokejista komandai izcīnīt pirmo uzvaru sezonā un turnīra tabulā pakāpties uz astoto vietu. Razgals un Ozols ar rezultativitātes punktiem neizcēlās un Trenčīnas vienība piedzīvoja trešo zaudējumu tikpat mačos, turnīra tabulā tādējādi atrodoties pēdējā vietā.

Karsums lieliski uzsācis sezonu – ar pieciem vārtu guvumiem trīs mačos viņš ir līgas labākais snaiperis un ieņem trešo vietu labāko punktu guvēju vidū. Citos mačos Filips Buncis un “Nitra”, kuru vada Latvijas treneris Normunds Sējējs, savā laukumā ar 3:1 pieveica “Kosice”, kamēr Roberts Mamčics nebija komandas pieteikumā “Nove Zamky” zaudējumā pret “Zvolen” (1:2).

Tikmēr Čehijas ekstralīgā Latvijas aizsargu Kristapa Zīles, Jāņa Jaka un Uvja Balinska pārstāvētā “Litvinov” savā ar 2:3 pēcspēles metienos piekāpās “Liberec” vienībai. No latviešu “brigādes” izcēlās Jaks, kurš rezultatīvi asistēja komandas otrajā vārtu guvumā. Iespēju apliecināt savu meistarību “bullīšos” izpelnījās Jaks, kura izgājiens gan izrādījās neprecīzs. Visi trīs aizsargi nospēlēja vairāk nekā 23 minūtes, Jakam izpelnoties  noraidījumu, taču atzīmējoties ar pozitīvu (+1) lietderības koeficientu, līdzīgi kā to paveica Balinskis. 24 gadus vecais Zīle maču pabeidza ar neitrālu koeficientu, taču raidīja trīs metienus (tikpat arī Jakam) pa oponentu vārtiem un vienu reizi bloķēja arī pretinieka veikto “šāvienu”. “Litvinov” vienība Čehijas čempionātā pēc četriem mačiem joprojām ir bez uzvarām un ar vienu izcīnīto punktu ieņem priekšpēdējo 13. vietu.

Vēl vienā trīs Latvijas hokejistu mačā Māra Bičevska “Mlada Boleslav” neatstāja cerības Mārtiņa Dzierkala un Kristofera Binduļa pārstāvētajai “Ceske Budejovice” vienībai. Bičevska klubs savā laukumā izcīnīja graujošu uzvaru ar rezultātu 5:1. Neskatoties uz rezultatīvo maču, Bičevskis palika bez rezultativitātes punktiem, taču bija otrais aktīvākais spēlētājs laukumā, pa pretinieku cietoksni izdarot piecus metienus. Pavadījis laukumā nedaudz vairāk nekā 15 minūtes, viņš tāpat ar noteikumu pārkāpumu izpelnījās noraidījumu. Ja Bindulis laukumā atradās visvairāk no latviešiem (nepilnas 19 minūtes), tad Dzierkals kā vienīgais spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Latviešu duetam Česke Budejovicē šis bija pirmais zaudējums sezonā, kas turnīra tabulā neļāva pakāpties uz pirmo vietu, tādējādi saglabājot otro pozīciju, kamēr Bičevskis un viņa klubs izcīnīja otro uzvaru un ieņem piekto vietu.

Roberts Bukarts guva vārtus, taču tas neglāba Vītkovices “Ridera” no zaudējuma pēcspēles metienu sērijā “Ridera” viesu lomā ar rezultātu 2:3 pēcspēles metienu sērijā atzina Hradeckrālovas “Mountfield” pārākumu.

Bukarts guva vārtus spēles pēdējā pamatlaika minūtē, kad līdz finālsvilpei bija atlikušas tikai sešas sekundes. Viņš pēc tam arī izpildīja vienu pēcspēles metienu, taču tas izrādījās neveiksmīgs. Latvijas hokejists laukumā bija 17 minūtes un 22 sekundes, kuru laikā piecas reizes meta pa laukuma saimnieku vārtiem, bloķēja vienu pretinieku metienu un sakrāja neitrālu lietderības koeficientu.

Kārlis Čukste un Tršinecas “Ocelarzi” jauno Ekstralīgas sezonu turpina bez panākumiem. “Ocerlarzi” savā laukumā ar 1:2 piekāpās “Karlovy Vary” vienībai. 25 gadus vecais latviešu aizsargs uz ledus pavadīja nedaudz vairāk kā 12 minūtes, kuru laikā vienu reizi meta pa pretinieku vārtiem, pirmā perioda sākumā ar nesportisku rīcību izpelnoties noraidījumu, kā arī maču pabeidzot ar negatīvu lietderības koeficientu -1. Ar vienu punktu trīs spēlēs Tršinecas vienība tabulā ieņem 12. vietu.

Citā spēlē Oskars Cibuļskis ar otro lielāko spēles laiku un Kristaps Sotnieks ar pozitīvu lietderības koeficientu kaldināja “Kladno” uzvaru izbraukumā. Latviešu pārstāvētais klubs ar 3:1 pieveica Brno “Kometa” vienību. Cibuļskis laukumā devās 22 minūtes un 38 sekundes, kuru laikā bloķēja vienu pretinieka veikto metienu. Tikmēr Sotnieks atzīmējas ar diviem “blokiem” un noraidījumu spēles otrā perioda ievadā. Pēc sāpīgajiem zaudējumiem sezonas pirmajos divos mačos (pēcspēles metienos un papildlaikā) “Kladno” ar uzvaru pakāpusies uz astoto pozīciju Ekstralīgas tabulā.

Vienīgais Latvijas hokejists Somijas čempionātā Oskars Batņa  tika pie rezultatīvas piespēles, palīdzot Mikeli “Jukurit” komandai izcīnīt panākumu. “Jukurit” savā laukumā ar rezultātu 3:0 pārspēja Pori “Assat” vienību.

Batņa asistēja komandas trešajos vārtos, pēc viņa un Jarko Immonena piespēlēm 58.minūtē vārtus gūstot Jesperam Pitulainenam. Latvijas hokejists laukumā bija 15 minūtes un divas sekundes, kuru laikā arī četras reizes meta pa pretinieku vārtiem, noslēdzot maču ar pozitīvu lietderības koeficientu +1. “Jukurit” ar izcīnītiem sešiem punktiem piecās aizvadītās spēlēs turnīra tabulā ierindojas septītajā pozīcijā.

Vācijas čempionātā (DEL) bez rezultativitātes punktiem palika gan Kaspars Daugaviņš, gan Miks Indrašis. Daugaviņa pārstāvētā Izerlonas “Roosters” izbraukumā ar 2:5 piekāpās Frankfurtes “Lowen” vienībai, kamēr Šveningenes “Wild Wings” ar Indraši ierindā izrāva uzvaru pret Štraubinas “Tigers”. “Wild Wings”, pateicoties vārtu guvumam aptuveni četras ar pusi minūtes pirms spēles beigām, savā laukumā triumfēja ar 3:2. Daugaviņš laukumā pavadīja 17 minūtes un 13 sekundes, kuru laikā uzvarēja divos no trim iemetieniem, kā arī spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu. Tikmēr Indrašis uzvaras kaldināšanā uz ledus devās nepilnas 16 minūtes, kuru laikā veica vienu metienu pa pretinieku vārtiem, kā arī nopelnīja pozitīvu lietderības koeficientu +1.  “Roosters” DEL tabulā 15 komandu konkurencē ieņem 12. vietu, kamēr “Wild Wings”  atrodas sestajā pozīcijā.

Pirmo uzvaru sezonā jaunajā Dānijas čempionāta sezonā izcīnījusi Edgara Kuldas pārstāvētā Esbjergas “Energy”, kas savā laukumā ar 2:1 pārspēja Gunāra Skvorcova un Artūra Salijas Odenses “Bulldogs”. Neviens no Latvijas hokejistiem ar rezultativitātes punktiem neizcēlās. Skvorcovs pieteikumā bija pirmajā uzbrucēju trijniekā, kamēr Kulda un Salija bija savu komandu attiecīgajos otrajos uzbrucēju un aizsargu virknējumos.  Kuldas vienība ar uzvaru izrāpusies no tabulas pēdējās vietas, kamēr Odenses klubs piedzīvoja otro zaudējumu sešos mačos.

Citā līgas spēlē Andris Džeriņš ar rezultatīvu piespēli sekmēja Herningas “Blue Fox” uzvaru savā laukumā pret “Herlev” vienību, triumfējot ar 6:2. “Blue Fox” mača sākumā jau pēc aizvadītām divām minūtēm un 38 sekundēm bija vadībā ar 2:0, un pieredzējušais uzbrucējs asistēja komandas otrajā vārtu guvumā. Šī Herningas vienībai bija trešā uzvara piecās spēlēs.

Trešo uzvaru četros mačos Šveices Nacionālajā līgā (NL) izcīnījusi Ženēvas “Servette” ar Denisu Smirnovu sastāvā. “Servette” savā laukumā ar 5:2 pieveica “Lugano”. Latviešu uzbrucējs pieteikumā bija ceturtajā virknējumā un laukumā pavadīja astoņas minūtes un 28 sekundes, kuru laikā spēles protokolā neatzīmējās. Astoņi izcīnīti punkti ļauj Ženēvas vienībai NL tabulā ieņemt trešo vietu. Citā spēlē Langnau “Tigers” bez Oskara Lapinska pieteikumā piedzīvoja bezierunu 1:6 zaudējumu pret līgas līdervienību “Biel”.

Zviedrijas pēc spēka otrajā jeb “Allsvenskan” līgas atklāšanas mačā sagrāvi piedzīvoja Georgs Golovkovs un “Almtuna”. Izbraukumā Latvijas uzbrucēja klubs ar 0:5 atzina “Kristianstad” pārākumu. Golovkovs pieteikumā bija pirmajā uzbrucēju virknējumā. Šī 27 gadus vecajam hokejistam būs otrā sezona klubā. Pērn viņš 45 mačos izcēlās ar 30 (12+18) rezultativitātes punktiem.

Tikmēr Kristera Gudļevska un Riharda Mareņa pārstāvētā Ērnšeldsvīkas “MoDo”  “amerikāņu kalniņu” spēlē papildlaikā piekāpās Stokholmas AIK komandu. Vispirms mača sākumā “MoDo” izvirzījās vadībā ar 2:0, taču otrajā periodā ielaida četrus bezatbildes vārtus un  nonāča iedzinējos. Trešajā periodā desmit ar pusi minūtēs atkal gūti divi vārti un uz tablo neizšķirts. AIK perioda 15. minūtē atkal izvirzījās vadībā, taču Latvijas uzbrucējs Marenis nepilnas divas minūtes pirms trešdaļas beigām panāca izlīdzinājumu. Papildlaiks noslēdzās bez vārtu guvumiem, taču “bullīšos” “MoDo” piedzīvoja sāpīgu zaudējumu.