Kārtējās apsūdzības pret PSG – klubs vairāku gadu garumā nav vēlējies parakstīt āfrikāņu spēlētājus

Parīzes
Kilians Mbapē Foto: FRANCK FIFE / AFP

Plašākai publikai pieejami kļuvuši kārtējie “Football Leaks” materiāli, kārtējo reizi uzmanības centrā izvirzot Francijas čempioni Parīzes “Saint-Germain” (PSG).

Šoreiz parīzieši tiek vainoti diskriminējošā attieksmē, izvērtējot jaunos spēlētājus, kas nākuši no Āfrikas kontinenta. Precīzāk – PSG jau kopš 2013. gada līdz pat šim pavasarim konsekventi atturējusies no jaunu un talantīgu āfrikāņu futbolistu piesaistes caru kluba jaunatnes akadēmiju.

Kā piemērs tiek minēts 17 gadus vecais Kotdivuārā dzimušais Jans Gbo, kurš šobrīd pārstāv “Rennes” jauniešu komandu, kā arī Francijas U18 izlasi. PSG skauts Žans Furnjē vērojis Gbo sniegumu treniņos, novērtējot futbolistu ar augstāko iespējamo atzīmi (+2). Vēlāk Furnjē esot rekomendējis klubu noslēgt vienošanos ar talantīgu pussargu, taču tiek ziņots, ka PSG atteikušies to darīt viena iemesla dēļ – viņa melnās ādas krāsas.

“Viņam bija 13 gadi, un PSG, neskatoties uz viņa talantu, nepiedāvāja nekādu līgumu. Vienīgais iemesls šādam solim bija viņa ādas krāsa – viņš bija melnādainais. Tas bija vienīgais iemesls,” medijam “Mediapart” atklājis Furnjē.

PSG skautiem savos pierakstos un spēlētāju vērtējumos ir jānorāda katra futbolista izcelsme. Furnjē savā atskaitē par Gbo atzīmējis, ka viņš ir “melnādains āfrikānis”.

“+2 ir pati labākā atzīmē, kādu var piešķirt, ja neskaita atzīmi 1 – šādu novērtējuma saņemt tikai tādi spēlētāji kā Kilians Mbapē. Savas karjeras laikā ar visaugstāko atzīmi neesmu novērtējis nevienu futbolistu.”

“PSG nevēlējās, lai tiktu parakstīti līgumi ar Āfrikā dzimušiem spēlētājiem, jo nekad nav pilnīgas skaidrības par viņu patieso vecumu.”

Skandāls pasaules futbolā – PSG un “City” ar UEFA atbalstu vairāku gadu garumā veikuši krāpnieciskas darbības

Tavs viedoklis

Esi pirmais, kas atstāj komentāru!

Paziņot par
avatar