Kaspars Cipruss pametis LJBL direktora amatu

24/04/2019 16:54
Nokopēts
Kaspars Cipruss, Sportazinas.com

Darbu Latvijas Basketbola savienībā (LBS) pārtraucis Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas (LJBL) direktors Kaspars Cipruss, portālam “Sportazinas.com” apstiprināja LBS valdes loceklis Guntis Šēnhofs.

Cipruss, ieņemot amatu LBS, iespējams, vienlaikus turpinājis darboties kā basketbola aģents, kas neatbilst FIBA (Starptautiskās basketbola federācijas) IV nodaļas “Par spēlētāju aģentiem” noteikumu 142. pantam un LBS pieņemtajiem noteikumiem par aģentu pakalpojumu izmantošanu.

“Personām, kurām ir darba un/vai pakalpojumu līguma attiecības ar FIBA, LBS,
Klubu, Līgu, Nacionālo federāciju vai kuras ieņem sabiedrisku vai oficiālu amatu vai jebkādu
citu stāvokli minētajās organizācijās, kā arī Treneriem un Spēlētājiem ir aizliegts būt par
Aģentiem un nodarboties ar Aģenta darbību,” – rakstīts LBS noteikumos.

Pēc portāla rīcībā esošās informācijas, Cipruss panācis vienošanos ar LBS ģenerālsekretāru Edgaru Šnepu par darba attiecību pārtraukšanu.

Savu komentāru par radušos situāciju sniedzis arī Šēnhofs: “Cipruss atstās amatu uz abpusējas vienošanās pamata ar Edgaru Šnepu [LBS ģenerālsekretārs], bet viņam ir jānostrādā līdz LJBL finālu noslēgumam.”

Vienlaikus darbojotos LBS, Cipruss, iespējams, pildījis arī aģenta funkcijas. Tiesa, oficiāla izmeklēšana šajā sakarā nav veikta. Situācijai tuvu stāvoši avoti gan apgalvo, ka aizdomas saistībā ar to ir bijušas, bet sarunas par Ciprusa aiziešanu no LJBL direktora amata sākušās pēc kāda iesnieguma LBS.

“Sanāca, kā sanāca,” sacīja Šēnhofs, kuram arī vaicāts, kāda bija argumentācija, pieņemot Ciprusu darbā: “Pārliecības nebija, jo iepriekš viņš nekad tādu darbu nebija strādājis. Viņš par sevi atstāja labu iespaidu, iepriekš pats bijis laba līmeņa basketbolists un viņam ir kontakti basketbola aprindās. Tāpēc pieņēmām tādu lēmumu. Godīgi sakot – mums īsti nebija no kā izvēlēties, jo neviens cits spējīgs un pārliecinošs kandidāts uz šo amatu nepieteicās.”

Jautāts, vai iepriekš pārbaudīta arī Ciprusa reputācija, jo basketbola aprindās viedokļi par viņu dalās: “Pārbaudījām viņa spējas atbilstoši likumdošanai – pēc trīs mēnešu darba, pēc kā bijām apmierināti un turpinājām sadarbību. Personīgi nevēlos neko sliktu par Ciprusu teikt – man viņš ir simpātisks un liekas talantīgs puisis.”

Cipruss profesionālajā karjerā pārstāvējis vairākus Latvijas klubus (Rīgas “Skonto”, BK “Ventspils”, “Liepājas Lauvas”, Gulbenes “Buki”, BK “Jēkabpils” un BK “Valmiera”), dažādu līgu komandas Spānijā, Itālijā, spēlējis arī kaimiņvalstīs un Slovenijā. Tāpat viņš pārstāvējis visu vecumu jaunatnes izlases, bet pieaugušo izlases sastāvā piedalījies trīs Eiropas čempionātu finālturnīros un vairākos kvalifikācijas turnīros. Basketbolista karjeru noslēdzis 2014. gadā.

TOP notikumi
1
X
2
Pagaidām neviens nav komentējis

Pieslēgties

TOP notikumi
1
X
2

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām