Kaspars Vecvagars: Sākumā bija jāpierod, ka tētis ir izlases treneris

Kaspars Vecvagars, sportazinas.com
Kaspars Vecvagars | Foto: FIBA

Latvijas basketbola izlases kandidāts portālam “Sportazinas.com” atklāja, ka viņam sākumā nācās pierast pie tā, ka viņa tētis Arnis Vecvagars ir valstsvienības galvenais treneris.

Latvijas izlase šonedēļ aizvadīja treniņus pirms gaidāmajām Pasaules kausa kvalifikācijas cikla spēlēm pret Spāniju un Melnkalni, kas risināsies attiecīgi šodien un 25. februārī. Tie būs izšķiroši mači par tikšanu Pasaules kausa izcīņā.

“Izredzes vienmēr ir un katra spēle sākas no 0:0,” sacīja aizsargs. “Sastāvs mums ir labs un zinu, ka arī Eirolīgas spēlētāji ir šajā sasaukumā, tādēļ viņi arī palīdzēs. Laukumā dosies labākie un cīnīsimies par uzvaru.”

Izlases galvenais treneris ir Arnis Vecvagars, kurš ir arī Kaspara tēvs. Viņš pēc 2017. gada Eiropas čempionāta basketbolā šajā amatā nomainīja Ainaru Bagatski.

“Šobrīd man tas īsti neko nemaina. Varbūt pašā sākumā bija mazliet jāpierod, bet tad, kad sākās treniņš, es koncentrējos darbam un visi mēs esam profesionāļi. Līdz ar to ģimenes lietas treniņos tiek paliktas malā. Bija jāpierod, ka komunikācija ir citādāka, jo ar izlases treneri tik bieži nesazvanāmies. Protams, mēs sazināmies biežāk un runājam arī par ikdienas lietām, kas nav tik daudz saistītas ar basketbolu, bet tagad, kad zvana tētis, jārēķinās, ka kaut kas var būt saistīts arī ar izlases lietām,” sacīja Vecvagars jaunākais.

Jau ziņots, ka Vecvagars šo sezonu iesāka Polijas klubā Ščecinas “King Wilki Morskie”, kur vidēji mačā atzīmējās ar 7,9 punktiem, bet februāra sākumā pievienojās “Jūrmala/Betsafe” vienībai Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā.

“Tas ir garš stāsts un negribu iedziļināties detaļās, bet viss iet uz priekšu un es koncentrējos nākotnei. Viss kas notiek, notiek uz labu. Esmu priecīgs par šādu pāreju, jo varu būt mājās un spēlēt komandā, kas šosezon arī cīnīsies par augstām vietām,” sacīja basketbolists.

“Vienošanās ir līdz sezonas beigām un tad jau pēc tam redzēsim, kā rīkošos turpmāk. Polijā mums neizdevās izpildīt, teiksim tā, to ko kluba prezidents vēlējās. Viņam, iespējams, bija cita vīzija, kā komandai jāizskatās un noteikti nepalīdzēja arī fakts, ka galvenais treneris, kurš mani bija paņēmis, sezonas sākumā nopietni saslima un nebija vairs ar komandu. Situācija bija tāda, ka parādījās iespēja spēlēt Jūrmalā, ko arī labprāt izmantoju,” atklāja Vecvagars.

Kaspars arī uzteica Latvijas un Igaunijas čempionātu. “Labi, ka šajā līgā ir daudz komandas un daudz spēles. Manuprāt, tas ir labāk nekā spēlēt četru apļus kā tas bija agrāk, jo vismaz ir pretinieku dažādība un ir vairāk izbraukumi. Domāju, ka tas noteikti ir solis uz augšu.”

“Fiziski jūtos ļoti labi. Jūrmalai pievienojos pirms divām nedēļām un nospēlēju trīs spēlēs. Manuprāt, esmu labā formā un tagad noteikti ir svarīgas spēles izlasei, tāpēc jābūt labā kondīcijā.”

Jūrmalnieki šobrīd ir astotajā vietā apvienotajā čempionātā starp 15 komandām. Labākās astoņas turnīru varēs turpināt izslēgšanas spēlēs.

Tikmēr Latvijas izlase Pasaules kausa kvalifikācijas apakšgrupā cīnās par dalību finālturnīrā, šobrīd ieņemot trešo vietu grupā.

Pasaules kausa kvalifikācija – I grupa

V Komandas U-Z Punkti
1. Spānija* 8-2 790:724
2 Turcija 7-3 739:673
3. Latvija 6-4 801:773
4. Melnkalne 6-4 768:747
5. Ukraina 5-5 750:731
6. Slovēnija 2-8 766:827

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par