Kaufmanim atkārtots sezonas rekords, “Valmiera Glass”/”ViA” zaudē Raplā

11/03/2023 20:27
Edgars Kaufmanis

Šovakar Latvijas-Igaunijas līgas spēlē “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” viesos ar 64:96 zaudēja Raplas “Avis Utilitas” vienībai.

Mājinieki jau pirmajā puslaikā spēja iekrāt astoņu punktu pārsvaru, taču spēles gaitu viņu lauza trešajā ceturtdaļā, uzvarot to ar 33:19. Raplas komanda dominēja soda laukumā, šajā laukuma daļā gūstot 64 punktus, to arī paveicot ar teicamu precizitāti (63%). Igaunijas vienība tāpat izcīnīja ievērojami vairāk atlēkušo bumbu (44 pret 26), kā arī piespieda Vidzemes kluba basketbolistus kļūdīties 23 reizes, to pārvēršot 20 punktos ātrajos uzbrukumos.

Valmieriešu rindās labākais ar 20 punktiem, tostarp sešiem realizētiem tālmetieniem, bija Edgars Kaufmanis, kuram tā bija sezonas atkārtoti rezultatīvākā spēle. Ar 17 punktiem palīdzēja Tervels Beks. Raplas vienības labā Tailers Čīss izcēlās ar 24 punktiem, septiņām rezultatīvām piespēlēm un piecām pārtvertām bumbām, bet “double-double” gan Obradam Tomičam, gan Derikam Vudsam – Tomičs guva 20 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, bet Vudsam šajos pašos rādītājos atzīmējās ar 19+11.

“Avis Utilitas” šī bija 17. uzvara 29 mačos šosezon, kas ļauj ierindoties sestajā vietā turnīra tabulā. Ar šo panākumu Igaunijas klubs nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs – devītajā vietā esošā “Parnu Sadam” vienība Raplu vairs panākt nevar. Valmieras komanda ar bilanci 5-22 ieņem 14. pozīciju.