Kaufmanis novāc lielāko punktu ražu uzvarētā VTB mačā, Šmitam graujoša uzvara Spānijā

24/01/2021 20:57
Jānis Kaufmanis

Latvijas basketbolists Jānis Kaufmanis svētdien guva 23 punktus Vienotās līgas spēlē Minskā, viņu pārstāvētajai Tallinas “Kalev”/”Cramo” izcīnot uzvaru pār Toma Leimaņa pārstāvēto Minskas “Cmoki”.

Minskā divu latviešu treneru duelī “Cmoki” ar Edmundu Valeiko treneru korpusā ar 72:80 (12:22, 25:17, 25:17, 15:20) atzina Roberta Štelmahera un Akseļa Vairoga trenētā Tallinas “Kalev”/”Cramo” pārākumu.

Kaufmanis 20 minūtēs un 21 sekundē kļuva par spēles rezultatīvāko dalībnieku, gūstot 23 punktus. Viņš realizēja trīs no četriem divpunktu un četrus no septiņiem trīspunktu metieniem, kā arī visus piecus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja divas atlēkušās bumbas, pa reizei pārtvēra bumbu un kļūdījās, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes pretiniekam un tika pie mačā lielākā efektivitātes koeficienta 21, kā arī labākā +/- rādītāja mačā 18.

Mājinieku rindās Leimanis trijās minūtēs un trīs sekundēs laukumā statistikas rādītājos atzīmējās vien ar +/- rādītāju mīnus četri.

Klāvs Čavars nebija iekļauts Minskas komandas pieteikumā.

Zaudētāju rindās 16 punktus guva Roberts Stobrovskis.

Turnīra tabulā “Kalev”/”Cramo” ar diviem panākumiem desmit cīņās ieņem 11.vietu, bet “Cmoki” ar diviem panākumiem 12 cīņās – 12.vietu.

Jau ziņots, ka Mārtiņš Meiers svētdien guva 15, un Ojārs Siliņš pievienoja 11 punktus, viņu pārstāvētajai Nursultanas “Astana” komandai viesos ar 76:77 (22:19, 17:16, 15:18, 22:24) piekāpjoties Krasnojarskas “Jeņisej” vienībai.

Meiers laukumā pavadīja 23 minūtes un 12 sekundes, grozā raidot piecus no deviņiem divpunktu metieniem un piecus no sešiem soda metieniem. Viņš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, pa reizei rezultatīvi piespēlēja, pārķēra bumbu, kļūdījās un bloķēja pretinieka metienu, trīs reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja piecas piezīmes. Meiers sakrāja komandā dalītu labāko efektivitātes koeficientu 18.

Tikmēr Siliņš maču sāka pamatsastāvā un 26 minūtēs un 38 sekundēs realizēja vienu no trim divpunktu un trīs no pieciem trīspunktu metieniem, kā arī garām meta abus soda metienus. Tāpat viņš izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas, pa reizei pārkāpa noteikumus un izprovocēja piezīmi pretiniekam, kā arī un tika pie efektivitātes koeficienta 12.

Viesiem ar 15 punktiem izcēlās arī Adoniss Tomass, mājinieku rindās 22 punkti Tajusam Betlam.

“Astana” ar četriem panākumiem 12 mačos ieņem desmito pozīciju, bet Krasnojarskas basketbolisti ar bilanci 2-10 ieņem pēdējo vietu turnīra tabulā.

Tāpat kā iepriekšējā sezonā, arī šajā regulārajā turnīrā startē 13 komandas – deviņas no Krievijas, kā arī pa vienai vienībai no Igaunijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Polijas. Otro sezonu pēc kārtas turnīrā nepiedalās “VEF Rīga” komanda.

2019./2020.gada līgas sezona sezona priekšlaicīgi noslēdzās koronavīrusa radītās pandēmijas dēļ, čempionu nenoskaidrojot. Čempionāta pārtraukšanas brīdī pirmajā vietā bija Maskavas apgabala “Himki”, bet otro vietu ieņēma Maskavas CSKA.

Spānija

Latvijas basketbolists Rolands Šmits svētdien izcēlās ar pieciem punktiem Spānijas augstākās līgas (ACB) spēlē, palīdzēdams “Barcelona” gūt graujošu uzvaru viesos, bet Artūrs Kurucs piecus punktus guva Vitorijas “TD Systems Baskonia” zaudējumā.

“Barcelona” viesos ar 110:68 (28:21, 34:15, 32:16, 16:16) uzvarēja Sansevastjanas “Gipuzkoa”.

Šmits laukumā pavadītājās 13 minūtēs un 59 sekundēs grozā raidīja vienīgo divpunktu metienu, kā arī vienu no diviem tālmetieniem, bet aizmeta garām vienīgo soda metienu.

Viņa kontā arī viena atlēkusī bumba, viena kļūda, viena izprovocēta piezīme un lietderības koeficients četri.

Rezultatīvākais Barselonas komandā ar 18 punktiem bija Brendons Deivīss, kamēr “Gipuzkoa” vienībā Dino Radončičs  guva 11 punktus.

Kuruca pārstāvētā “TD Systems Baskonia” viesos ar 61:83 (18:14, 13:21, 12:23, 18:25) zaudēja “Valencia”.

Latvijas basketbolists pārsvarā spēles beigās laukumā pavadīja 11 minūtes un 11 sekundes, kuru laikā realizēja vienīgo divpunktu metienu un vienu no trim tālmetieniem. Viņa kontā arī viena rezultatīva piespēle, divas personiskās piezīmes un lietderības koeficients viens.

Vitorijas komandā 12 punkti tika Zoranam Dragičam. Valensijas klubā 14 punkti Nikolas Kaliniča kontā.

Rolanda Šmita pārstāvētā “Barcelona” ar 16 uzvarām 19 mačos ieņem otro vietu, divas pozīcijas zemāk ir Artūra Kuruca pārstāvētā Vitorijas “Baskonia” vienība, kas guvusi par vienu panākumu mazāk 20 cīņās, bet Artūra Žagara pārstāvētā Badalonas “Joventut” ar desmit uzvarām 19 cīņās ieņem septīto vietu. Astoņi panākumi 17 mačos ir desmitajā vietā esošajai Rinalda Mālmaņa pārstāvētajai Mursijas UCAM komandai.

Iepriekšējā sezonā par ACB čempioni tika kronēta Vitorijas “Baskonia”, kas miniturnīra finālmačā pārspēja “Barcelona” komandu.

Polija

Latvijas basketbolists Mārtiņš Laksa svētdien guva 13 punktu Polijas augstākās līgas spēlē, taču Ļubļinas “Start” komandai svinēt uzvaru Vroclavā neizdevās.

Ļubļinas basketbolisti izbraukumā ar rezultātu 77:91 (17:22, 18:27, 21:18, 21:24) piekāpās

Laksa laukumā pavadīja vislielāko laiku no visiem mača dalībniekiem – 35 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā realizēja divus no pieciem divpunktu metieniem un trīs no sešiem “trejačiem”. Viņš arī izcīnīja četras atlēkušās bumbas, trīsreiz kļūdījās, tika pie efektivitātes koeficienta astoņi un spēli beidza priekšlaicīgi ar piecām piezīmēm.

Zaudētājiem ar 21 punktu rezultatīvākais bija Dāvins Sērsijs, bet pretiniekiem par punktu vairāk iemeta Elaidža Stjuarts.

Rolanda Freimaņa un Jāņa Bērziņa pārstāvētā Zelonas Guras “Stelmet Enea” komanda ar 20 uzvarām 22 spēlēs turnīra tabulā ieņem pirmo vietu, Ļubļinas “Start” ar 14 panākumiem 21 cīņā ir piektā, bet Roberta Stumbra Radomas “HydroTruck”klubs ar sešām uzvarām 23 cīņās ir 15. starp 16 vienībām.

Itālija

Latvijas basketbolists Andrejs Gražulis svētdien guva astoņus punktus Itālijas A sērijas spēlē, taču Triestes “Allianz” komanda zaudēja savā laukumā.

Triestes basketbolisti mājās ar 82:103 (18:28, 28:27, 15:20, 21:28) piekāpās Sassari “Banco di Sardegna”.

Gražulis laukumā pavadīja 26 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā realizēja vienu no diviem divpunktu un divus no trijiem trīspunktu metieniem. Viņš arī izcīnīja sešas atlēkušās bumbas, trīsreiz rezultatīvi piespēlēja, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja divus metienus, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie efektivitātes koeficienta 18.

Rezultatīvākais mājinieku rindās ar 13 gūtajiem punktiem bija argentīnietis Markoss Delia, bet viesiem 28 punkti Marko Spisu kontā.

Artūra Strautiņa un Ingus Jakoviča pārstāvētā Varēzes “Openjobmetis” pēc Covid-19 uzliesmojuma komandā vēl nav atgriezusies laukumā, atceļot arī svētdien paredzēto spēli.

A sērijas turnīru turpina 15 komandas, kas Covid-19 pandēmijas dēļ aizvadījušas atšķirīgu spēļu skaitu. Triestes vienība ar septiņām uzvarām 15 mačos ieņem septīto vietu, kamēr Artūra Strautiņa un Ingus Jakoviča pārstāvētā Varēzes “Openjobmetis” komanda 12 spēlēs guvusi trīs panākumus, aizņemot pēdējo 15.pozīciju.