Kazačoka precīzais soda sitiens atnes “Spartaks” uzvaru pār “Mettu/LU”

21/05/2017 16:14

Pagājušās sezonas “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas čempione Jūrmalas “Spartaks” svētdien savā laukumā ar 1:0 (0:0) pārspēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” vienību.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Jevgēņijs Kazačoks.

Šo maču aktīvāk iesāka “Metta”/LU futbolisti, bet nekādus bīstamus momentus izveidot viņiem neizdevās, turklāt pēc tam abas vienības bumbas kontrolēja jau aptuveni līdzvērtīgi. Pirmajā puslaikā laukumā bija piesardzīgs futbols, tomēr tā izskaņā teicama izdevība atklāt rezultātu bija rīdzinieku spēlētājam Vladislavam Fjodorovam, bet viņa izgājienu uz vārtiem neitralizēja mājinieku vārtsargs Jevgēņijs Nerugals.

Pirmajā puslaikā vārti tā arī netika gūti, turklāt otrajā puslaikā soda laukumā bumba šķietami pa roku trāpīja “Spartaks” futbolistam, bet 11 metru soda sitiens uz mājinieku vārtiem netika piemērots. Lai arī cīņa varēja noslēgties neizšķirti, 75.minūtē pēc standartsituācijas ar vārtu guvumu izcēlās Kazačoks.

Cīņas beigās “Metta”/LU centās atspēlēties, taču nesekmīgi.

“Spartaks” sezonu iesāka ar zaudējumu RFS komandai, bet pēc tam virslīgā sekojušas sešas uzvaras un divi neizšķirti. Tikmēr “Metta”/LU startē ar mainīgām sekmēm, taču spējusi cīnīties neizšķirti ar “Ventspils” un “Riga” vienībām.

Pirmajā aplī rezultatīvā spēlē ar 4:2 uzvarēja jūrmalnieki.

Savukārt plkst.16 devītās kārtas centrālajā spēlē “Ventspils” uzņems “Riga” vienību.

Abas komandas šonedēļ tikās Latvijas kausa finālā, kurā pēc pamatlaika un papildlaika cīnījās neizšķirti, bet pēcspēles sitienu sērijā ar 6:5 uzvarēja “Ventspils”. Par kurzemnieku galveno varoni kļuva vārtsargs Andrejs Pavlovs, kurš atvairīja trīs “pendeles”, bet šajā mačā, visticamāk, vārtu sargās Maksims Uvarenko, kuram tiek uzticētas virslīgas spēles.

Pirmajā aplī šo komandu savstarpējā spēle noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu. Pirmajās astoņās kārtās abas komandas ielaidušas vismazāk vārtu – ventspilnieki no saviem vārtiem vilkuši ārā četras bumbas, bet rīdzinieki kapitulējuši septiņas reizes.

Ieskaitot Latvijas kausa spēles, kopš aprīļa sākumā “Ventspils” nav zaudējusi astoņas cīņas pēc kārtas. Savukārt Rīgas klubs cietis divus zaudējumus pēc kārtas.

Ne mazāk intriģējoša būs spēle, kurā plkst.18 “Liepāja”/”Mogo” “Daugavas” stadionā uzņems “Jelgavu”.

Abas komandas sezonu iesāka nepārliecinoši, taču pēdējās divās spēlēs nostabilizējušas savu sniegumu un izcīnījušas uzvaras. Pirmajā aplī ar 2:1 uzvaru izcīnīja vēju pilsētas futbolisti.

Pēc divu spēļu diskvalifikācijām “Jelgavas” komandas ierindā vajadzētu atgriezties pussargam Artim Lazdiņam un aizsargam Antem Bakmazam.

LETA jau vēstīja, ka devītās kārtas pirmajā spēlē RFS sestdien savā laukumā ar 2:1 pārspēja turnīra debitanti “Babīti”/”Dinamo”.

Virslīgas kopvērtējumā ar 20 punktiem deviņos mačos ir Jūrmalas “Spartaks” komanda, bet 15 punktus ieguvusi “Jelgava”. Savukārt 14 punkti ir “Riga” kontā, kamēr pa 13 punktiem iekrājuši “Liepāja”/”Mogo” un “Ventspils” futbolisti.

Pie desmit punktiem tikusi RFS, kas par diviem punktiem apsteidz “Metta”/LU vienību, kamēr turnīra tabulu ar diviem punktiem noslēdz “Babīte”/”Dinamo”.

Aizvadītajā sezonā virslīgā negaidīti triumfēja “Spartaks”, kam sekoja “Jelgava” un “Ventspils”.