Kazahstāna pirmoreiz vēsturē saņem tiesības rīkot PČ 1. divīzijas turnīru

IIHF

Ikgadējā Starptautiskās Hokeja federācijas () kongresā nolemts, kur savas cīņas par iekļūšanu elites divīzijā aizvadīs 1A. divīzijas komanda, kā arī, kur spēlēs zemāko divīziju komandas.

Ja nākamais elites divīzijas pasaules čempionāta turnīrs tiks aizvadīts Slovākijā – Bratislavā un Košicē (10.05. – 26.05.) – tad 1.A divīzijas turnīra rīkošanas tiesības šodien tika piešķirtas Kazahstānas galvaspilsētai Astanai. Turnīrs norisināsies no 29. aprīļa līdz 5. maijam, cīņā par divām ceļazīmēm uz eliti iesaistoties Kazahstānas, Baltkrievijas, Lietuvas, Slovēnijas, Dienvidkorejas un Ungārijas izlasēm. Kazahstānai šis būs pirmais pašu mājās rīkotais pasaules čempionāts.

Sešas komandas tiks uzņemtas “Barys” arēnā, kurā ir vieta 12 000 līdzjutējiem, kā arī tajā ir iebūvētas 14 ģērbtuves un viens treniņlaukums. Arēna tika uzbūvēta vien 2015. gadā un ikdienā to izmanto KHL klubs Astanas “Barys”.

Tikmēr 1B. divīzijas turnīrs norisināsies Igaunijas galvaspilsētas Tallinas “Tondiraba” (7700 skatītāju vietas) ledus hallē, kur mājinieki cīņā par vienīgo ceļazīmi uz 1A. divīziju uzņems Japānas, Ukrainas, Rumānijas, Polijas un Nīderlandes izlases. Komandas šajā turnīrā spēlēs no 28. aprīļa līdz 4. maijam.

Tāpat IIHF pagarināja līgumu ar Kanādas Hokeja federāciju saistībā ar pasaules U20 čempionātu regulāru rīkošanu Kanādā. Hokeja dzimtenē elites divīzijas turnīri notiks nākamgad, 2021., 2024., 2026., 2028. un 20131. gadā, kamēr atlikušajos gados čempionāts norisināsies vai nu ASV, vai Eiropā.

Tā uz 2020. gadā Čehijas pilsētās Ostravā un Triņecā gaidāmo U20 elites divīzijas turnīru ceļazīmi 1A. divīzijas sacensībās Fisenē, Vācijā.

Latvijas U18 izlase nākamgad paredzētajā U18 čempionāta elites divīzijā spēlēs Zviedrijas pilsētās Ornskoldsvīkā un Ūmeo.

Savukārt pasaules čempionātā sievietēm elites divīzijā pirmoreiz sacentīsies desmit komandas, turnīra saimniecei esot Somijas izlasei un spēlēm notiekot Espo pilsētā.

Tikmēr par atgriešanos 1A. divīzijā cīnīsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā.

Sieviešu U18 čempionāta elites divīzijas turnīrs notiks Japānā, kuras izlase pirmoreiz iekļuva šīs vecuma grupas elitē.

Interesanti, ka pasaules čempionāta programmai pirmoreiz pievienosies Kirgizstānas un Taizemes vīru hokeja izlases, Luksemburgas U18 puišu valstsvienība, Ukrainas sieviešu izlase, kā arī Taivānas un Dienvidkorejas U18 sieviešu komandas.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par