Kazahstāna spēj atspēlēties un “bullīšos” uzvar norvēģus (VIDEO)

13/05/2023 18:59
Kazahstānas hokeja izlase

Kazahstānas un Dānijas vīriešu hokeja izlases sestdien Rīgā un Tamperē svinēja uzvaras pasaules čempionāta pirmajās spēlēs, pārspējot attiecīgi Norvēģiju un Ungāriju. Kazahstāna Rīgā B apakšgrupas spēlē ar 4:3 (1:2, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzveica Norvēģiju.

Līdz pirmā perioda vidum rezultāts bija jau 2:0 Norvēģijas labā, pateicoties Mīkaela Hāgas un Ūle Juliāna Bjergvīka-Holma vārtu guvumiem, bet trešdaļas otrajā pusē Maksims Muhametovs samazināja norvēģu pārsvaru. Otrajā periodā pēc nepilnām divām minūtēm Hāga panāca 3:1, taču 36.minūtē Valērijs Orehovs vienus vārtus atguva un trešās trešdaļas 12.minūtē Ņikita Mihailis izlīdzināja rezultātu, abiem Kazahstānas hokejistiem izceļoties vairākumā.

Pamatlaikā un pēc tam arī papildlaikā vārti netika gūti un mača uzvarētājs tika noskaidrots pēcspēles metienu sērijā, kurā ar 2:1 pārāki bija Kazahstānas hokejisti. Uzvaras metienu realizēja Romāns Starčenko. Kazahstānas izlase uzvarēja, spītējot tam, ka gandrīz divreiz mazāk meta pa vārtiem (18:34).

B grupa

Tikmēr A apakšgrupā Dānija Tamperē ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:0, 1:1) uzvarēja Ungāriju. Pirms spēles Dānijas izlases rindas papildināja Vinipegas “Jets” uzbrucējs Nikolajs Ēlerss, kurš 16.minūtē vairākumā panāca 1:0 un mača vidū izmantoja vēl vienu skaitlisko pārspēku 2:0. Trešā perioda septītajā minūtē Ištvāns Sofrons vienus vārtus atguva, bet piecas minūtes vēlāk Mortens Poulsens panāca 3:1. Metienu attiecība bija ievērojami par labu dāņiem – 44:17.