Kazakevičs: Latvijas futbolā ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir nomierinājušies un ir bez ambīcijām

22/03/2024 16:26
Nokopēts
Dainis Kazakevičs

Bijušais Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs raidījumā “MVPersonība” paudis viedokli par to, kurā jomā Latvijas futbolam visvairāk noderētu palīdzība no malas.

“Cilvēkiem Latvijā bija viegli pateikt – Kazakevičs ir jāmaina, komanda nevar vinnēt spēles, viņš jāņem nost. Tas varbūt bija man slikta situācija, jo es teicu atsevišķus vārdus un frāzes, kuras neizklausījās labi, jo tās izskatījās kā attaisnošanās, kāpēc mēs zaudējām. Bet es saku – mēs 13 gados kvalifikācijas turnīros TOP100 komandu esam apspēlējuši tikai divas reizes. Un viena no tām spēlēm bija pret Armēniju [2023. gada oktobrī]. To jebkurš var paskatīties,” uzsver speciālists.

“Un kāpēc to [uzvaru] nav? Tāpēc, ka mēs kā futbola sabiedrība šobrīd nespējam sagatavot spēlētājus, pēc posma, kad “Skonto” ar milzīgiem ieguldītiem resursiem to darīja. Viņi beidza to darīt, bija vēl kaut kāda inerce, un tad tā beidzās. Tas, ka mums reizi četros gados viens spēlētājs aizbrauc kaut kur un mēģina izsisties puslīdz labā līgā – ar to nepietiek,” pārliecināts Kazakevičs.

“Pirms es varu pateikt, kur mums visvairāk noderētu palīdzība no malas, mums pašiem jāgrib būt tendētiem uz rezultāta sasniegšanu. Varbūt pateikšu nedaudz skarbi, bet Latvijas futbolā ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir nomierinājušies, atraduši savu nišu un bauda procesu. Bez sportiskās ambīcijas. Mēs gaidām, ka atnāks cilvēks no malas, visu pastāstīs, kā mums jādara, un vēl pats to visu izdarīs, bet mēs varēsim baudīt rezultātu. Nē, tā nenotiek.”

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām