Kazakevičs par galvenā trenera krēsla drošību: Man vispār nav krēsla, es stāvu

16/10/2023 09:08
Nokopēts
Dainis Kazakevičs

Latvijas futbola izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs pēc piedzīvotā zaudējuma pret Turciju sniedzis savus komentārus par maču.

Jau vēstīts, ka vakar Latvijas valstsvienība 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē demonstrēja cienīgu sniegumu pirmajā puslaikā, taču pēc pārtraukuma “sabruka” un ar 0:4 zaudēja Turcijai. “Dalītas sajūtas man ir [par spēli],” Latvijas Futbola federācija citē Kazakeviču. “Skaidrs, ka pēc 0:4 tipiskā situācijā neko daudz labu nevarētu pateikt. Šī laikam nav tipiska situācija, jo kopumā spēli var sadalīt divos posmos. Pirmais posms ir pirmās astoņdesmit minūtes. Jā, pirmajā puslaikā pretiniekiem bija pārsvars, bet mēs bijām pietiekami kompakti, pašaizliedzīgi spēlējām aizsardzībā. Pāris epizodēs mūs glāba arī vārtsargs, taču palikām spēlē. Otrajā puslaikā mums izdevās uzlabot aizsardzības darbības.”

Latvija pirmos vārtus ielaida 58. minūtē, taču pēc šīs epizodes latviešiem izdevās izveidot vairākas ļoti bīstamas vārtu gūšanas iespējas. “Pēc ielaistiem vārtiem bija tāds posms, kad mums izdevās pārņemt iniciatīvu. No maiņu viedokļa mēģinājām atsvaidzināt tieši uzbrukuma grupas darbības, lai mēs varētu atgriezties spēlē un izlīdzināt rezultātu. Vairākkārt bijām ļoti tuvu tam. Tas attālums starp izlīdzinājuma panākšanu un zaudējumu galu galā ar 0:4, bija tas, ko šodien redzējām. No meistarības viedokļa pretinieks mūs ļoti skarbi sodīja par to, ka pārāk atbrīvojām zonas, pārāk metāmies uz priekšu. Domāju, ka pēc otrajiem vārtiem mums iestājās gan mentālo, gan fizisko spēku izsīkums,” secināja Kazakevičs. “Šādās spēlēs ir pienākums gūt vārtus, kad parādās iniciatīva. Tad var uz kaut ko pretendēt rezultāta ziņā. Ja pēc otrajiem vārtiem nospēlētu disciplinētāk, mēs varētu izvairīties no pēdējiem diviem vārtiem, bet izšķirošais moments, domāju, bija tas, ka neguvām vārtus.”

Izlases stūrmanis tāpat atzina, ka Turcija ar savu spēles plānu nepārsteidza. “Gaidījām, ka turki pēc uzvaras pār Horvātiju mājas spēlē mūs presingos, un mūsu plāns bija censties no tā izvairīties tādā veidā, ka paši mēģinām spēlēt agresīvāk, dažos momentos varbūt pat avantūriski. Tai pat laikā apzinājāmies, ka kaut kādos brīžos pretinieki paņems bumbu zem kontroles un ka tādās reizēs jābūt pacietīgiem un jāgaida pretuzbrukumu iespējas,” pauda Kazakevičs.

Latvijas izlases sastāvā pret Turciju atgriezās komandas kapteinis Kristers Tobers, kurš pamatsastāvā ieņēma nevis Alekseja Saveļjeva, bet gan Eduarda Emša vietu. “Ņemot vērā, ka gribējām pretinieku presinga pārvarēšanu veikt ne tikai ar piespēlēm pāri aizsargiem, bet gribējām arī spēlēt ar bumbu. Aleksejs [Saveļjevs] iepriekšējā spēlē to ļoti labi izdarīja, aizvadīja labu spēli. Mēs sapratām, ka tieši pirmajā puslaikā, kamēr esam vēl “svaigi”, mums viņa piedāvātās kvalitātes bija ļoti vajadzīgas, lai mēs organizēti izietu no aizsardzības. Pārtraukumā redzējām, ka aizsardzībā viņam ir jau fiziski grūti un ka pretinieks viņu nospiež. Jutām, ka mums tur vajag fiziski spēcīgāku spēlētāju,” situāciju pussargu līnijā komentēja Kazakevičs.

Uzreiz pēc spēles “Viaplay” tiešraidē Kazakevičam tika vaicāts, vai pēc šāda mača viņa galvenā trenera krēsls ir drošībā. “Man vispār nav krēsla, es stāvu. Ko nozīmē briesmās? Mēs strādājam katru spēli. Man jau mazliet ir apriebies atbildēt uz šo jautājumu, nezinu, cik bieži man tas tiek uzdots – pirms un pēc katras spēles. Mēs strādājam katru spēli. Tie, kas grib ieraudzīt pozitīvas iezīmes, tās ieraudzīs, neskatoties uz to, ka mums ir lieli iztrūkumu sastāvā un mača laikā nav iespēju veikt kvalitatīvākas maiņas. Mēs spēlējam, cīnāmies, esam spēlē pret grupas līderiem, izskatījāmies pietiekami cienīgi. Jā, šodienas spēlē tā nebija visas 90 minūtes, bet to, ko mēs varam darīt lietas labā, mēs darām un arī centīsimies izdarīt secinājumus no šīs spēles,” pārliecināts bija speciālists.

Latvija sabrūk spēles beigās un Turcijā piedzīvo pamatīgu fiasko

 

TOP notikumi
1
X
2
5.29
4.24
1.59
1.48
4.52
6.52
4.63
3.72
1.76
2.59
4.33
2.48
4
2.9
2.15
1.54
-
2.47
1.55
3.75
5
1.49
3.9
5.25
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām