Keins pret Bufonu – kurš soļos tālāk?

07/03/2018 09:33
Bufons, Sportazinas.com

UEFA Čempionu līgas futbolā ietvaros šodien tiek noskaidrotas vēl divas ceturtdaļfināla dalībnieces – intriģējošākajā duelī Anglijas komanda Totenhemas “Hotspur” uzņem Itālijas čempioni Turīnas “Juventus”, bet cita angļu vienība Mančestras “City” aizvada jau vairāk formālu dueli pret “Basel” no Šveices.

Abas spēles sāksies plkst.21.45 pēc Latvijas laika.

“Hotspur” un “Juventus” dueli tiešraidē varēs redzēt televīzijas kanālā TV6, kamēr cīņa no Mančestras būs vērojama “Viasat Sport Baltic”.

Intriģējošākais duelis šodien notiks slavenajā Vemblija stadionā, kur savas mājas spēles aizvada “Hotspur”. Šīsdienas mača saimniece ar “Juventus” pirmajā astotdaļfināla cīņā nospēlēja neizšķirti 2:2, lai gan jau pašā sākumā bija nonākusi iedzinējos ar 0:2. Atklāts jautājums arī par to, kas uzvarēs – iespaidīgs uzbrukums ar vienu no šī brīžā labākajiem pasaules uzbrucējiem Hariju Keinu, vai darbība aizsardzībā, ar pēdējo bastionu Džianluidži Bufonu?

“Juventus” un “Hotspur” Eirokausos tiekas pirmoreiz vēsturē.

Zīmīgi, ka Anglijas klubs uzvarējis visos sešos gadījumos, kad kādā no UEFA turnīru izslēgšanas kārtām tas pirmajā mačā nospēlējis neizšķirti, bet šosezon UEFA Čempionu līgā tas savā laukumā uzvarēja visās trijās spēlēs.

Tiesa, “Juventus” komandai pašlaik pret Anglijas premjerlīgas klubiem ir septiņu nezaudētu spēļu sērija, bet par labu tai neliecina fakts, ka izbraukumā šosezon UEFA Čempionu līgā uzvarēt izdevies tikai reizi. Tomēr Turīnas klubs nevienā turnīrā nav zaudējis jau kopš novembra vidus.

Apakšgrupu sacensībās no šīm abām komandām labāk klājās “Hotspur”, kas sešās spēlēs izcīnīja 16 punktus un bija pirmā H grupā, apsteidzot arī slaveno Madrides “Real”. Tikmēr “Juventus” tikai ar 11 punktiem bija otrā D grupā, priekšā palaižot citu Spānijas grandu “Barcelona”.

Itālijas čempionātā “Juventus” šobrīd ieņem otro vietu, par punktu atpaliekot no līderes “Napoli”, kamēr “Hotspur” atrodas ceturtajā vietā premjerlīgā, no Mančestras “City” atpaliekot par 20 punktiem.

Tikmēr otrā šodienas astotdaļfināla atbildes duelī intriga ir mazāka, jo pirmajā mačā Mančestras “City” viesos Bāzelē bija pārāki ar 4:0, tikpat kā nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā. Pat ja rezultāta starpība pirmajā cīņā būtu mazāka, “Basel” vienība nopietni cerēt uz uzvaru divu spēļu summā nevarētu, jo Mančestras “City” vistu turnīru ietvaros savā laukumā ir guvuši jau 20 uzvaras pēc kārtas, turklāt tajos gūti 63 vārti.

Pēc ziemas pārtraukuma “Basel” komanda visu turnīru ietvaros zaudējusi četros no pēdējiem pieciem mačiem.

Arī “Basel” un Mančestras “City” Eirokausos tiekas pirmoreiz vēsturē, bet pirms tam apakšgrupu turnīrā Bāzeles komanda pārsteidzoši ar 1:0 uzvarēja otru Mančestras vienību “United”.

Apakšgrupu turnīrā no šīm komandām labāk veicās Anglijas premjerlīgas līderei Mančestras “City”, kas sešās spēlēs ieguva 15 punktus un bija pirmā F grupā, kamēr “Basel” ar 12 punktiem bija otrā A apakšgrupā, priekšā palaižot Mančestras “United”.

Premjerlīgā šobrīd Mančestras “City” ir 16 punktu pārsvars pār tuvāko sekotāju Mančestras “United”, kamēr “Basel” komanda Šveices čempionātā atrodas otrajā vietā, jau par 14 punktiem atpaliekot no Bernes “Young Boys”.

Līdz ar to Mančestras “City” joprojām nav tālu no tā, lai šosezon iegūtu pat trīs titulus. Klubam rokā jau ir Anglijas Līgas kausa trofeja, turklāt šobrīd pārliecinoši tiek aizvadīti mači arī premjerlīgā un UEFA Čempionu līgā.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka otrdien par pirmajām UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālistēm kļuva trofejas glabātāji Madrides “Real” no Spānijas, kuri divu spēļu summā ar 5:2 apspēlēja Francijas klubu Parīzes “Saint-Germain”, un Anglijas vienība “Liverpool”, kas ar 5:0 uzveica Portugāles flagmani “Porto”.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālu izloze notiks 16.martā.

UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfināli notiks aprīlī, kamēr pusfināli – aprīļa un maija vidū. Turnīra fināls 26.maijā paredzēts Ukrainas galvaspilsētā Kijevā.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas finālā otro gadu pēc kārtas uzvarēja Madrides “Real”, kas izšķirošajā spēlē ar 4:1 sagrāva Turīnas “Juventus”.