Kēla vadītā “Parnu” Baltijas čempionāta spēlē uzveic RTU/”Robežsardze”, panākums arī Jelgavai

27/01/2019 21:22

„Credit24” meistarlīgā šodien uz panākumu savā laukumā varēja cerēt gan Jēkabpils “Lūši”, gan RTU/”Robežsardze”, gan Daugavpils Universitāte (DU), taču vienīgo uzvaru, savu pirmo šosezon, izcīnīja “Biolars”/Jelgava, kas pieveica uz labāko astotnieku tēmējošos OC “Limbaži”/MSĢ volejbolistus.

Pirmā beidzās RTU/Robežsardzes un Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītās “Parnu” cīņa Rīgā. Rīdzinieki izcīnīja uzvaru 1. setā ar 30:28, kad līdzīgam setam līdzīgā galotnē uzvaru ar bloku panāca Aleksandrs Avdejevs.

Trijos pārējos setos rīdzinieki vadībā pabija vien 3. setā, un arī tad pārsvars vairāk par punktu nesasniedza. Visā spēlē ar 3:1 (-28, 18, 20, 19) uzvaru svinēja Latvijas izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītā Pērnavas komanda, kuras rindās par vienu no rīdzinieku lielākajiem biediem kļuva izlases spēlētājs Toms Švans, sakrājot 14 punktus, no tiem 9(!) – ar bloku un 1 – ar servi. Atvars Ozoliņš šoreiz nespēlēja. Rīdziniekiem Gatis Garklāvs atbildēja ar 18 punktiem (3 “eisi”), bet citam izlases vīram Avdejevam 11 punkti.

Arī otra spēle mājās, kurā Jēkabpils “Lūši” varēja cerēt iekost līdervienībai “BIGBANK”/Tartu, beidzās par labu viesiem – 3:1 (-19, 18, 22, 16). Mājinieku rindās tikai Rihards Puķītis tika pie 10 punktiem, kamēr viesiem Hindreks Pulks sakrāja 17 punktus.

Turnīra tabulas galvgalī ir “BIGBANK”/Tartu ar 16 spēlēs nopelnītajiem 42 punktiem. Sekotājiem ir par spēli vairāk. Uz 2. vietu pēc šodienas uzvaras pār “Rakvere VK” ar 3:0 (22, 20, 22) pakāpās “Saaremaa”, kam tāpat kā RTU/Robežsardzei ir pa 39 punktiem, bet labāka gūto un zaudēto setu attiecība. Ar 36 punktiem seko pērnavieši.

Tāpat cīņā par 8. vietu iekost viesiem no Igaunijas neizdevās arī DU puišiem, kuri savā laukumā ar 0:3 (-22, -16, -16) bija spiesti atzīt “TalTech” pārākumu. Mājinieku tīkla pusē 10 punktus sakrāja Dmitrijs Meinerts, bet talliniešiem rezultatīvākais ar 13 punktiem bija Mikhels Nūts. Tagad daugavpilieši no Tallinas kluba atpaliek par 3 punktiem. Turklāt konkurentiem ir spēle mazāk.

Negaidīti beidzās spēle Jelgavā, kur “Biolars”/Jelgava uzņēma “Limbaži”/MSĢ, kas vakar atzīstami pretojās vicelīderiem rīdziniekiem. Uzvarējuši pirmo divu setu galotnēs, jelgavnieki ņēma uzvaras grožus savās rokās un pārliecinoši aizsoļoja pretī panākumam – 3:0 (24, 25, 17). Uzvaru ar 17 punktiem kaldināja Māris Lancmanis, 11 punkti Ralfam Ozoliņam un pa 10 punktiem – Maksimam Morozovam un Gatim Slavēnam (4 bloki). Viesu rindās 12 punkti Robertam Kļaviņam un 10 – Aleksandram Nasonovam.

Nākamā spēle līgā 30. janvārī, kad “Rakvere” uzņems OC “Limbaži”/MSĢ.