Kēls: Neesmu laimīgs par sniegumu pirmajā un trešajā setā

30/05/2018 23:28
Āvo Kēls

Latvijas volejbola izlase Eiropas Sudraba līgas spēlē trešdien viesos pret Kosovu nav parādījusi gaidīto sniegumu, jo pret līmeni zemāku komandu neapmierinoši nospēlēja pirmajā un trešajā setā, pēc mača atzina Latvijas valstsvienības galvenais treneris Āvo Kēls.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Latvijas izlase Kosovas galvaspilsētā Prištinā notikušajā spēlē izcīnīja panākumu ar rezultātu 3-0 (25:21, 25:9, 25:20).

Latvijas komandas sastāvā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Edvarts Buivids, kamēr desmit punktus pievienoja Toms Švans.

“Esmu apmierināts par trim punktiem un to, ka uzvarējām trīs setos, taču neesmu laimīgs par sniegumu pirmajā un trešajā setā,” pēc mača žurnālistiem sacīja Kēls, kurš pie Latvijas izlases stūres vēl nav izbaudījis zaudējuma rūgtumu, izcīnot četras uzvaras tikpat cīņās.

“Pretinieki nebija Latvijas izlases līmeņa, tāpēc mūsu spēles zīmējums un fiziskā sagatavotība mani neapmierināja. Jādomā, kā nākamajās trīs četrās dienās to uzlabot,” piebilda igauņu speciālists.

Kēls gan skaidroja, ka smagnējais spēles sākums nav saistīts ar to, ka komanda nebūtu noskaņojusies.

“Noskaņojums bija, taču spēlētāji nespēja parādīt visu, kas viņiem ir iekšā. Runāsim ar komandu, kāpēc tā notika un kā mēs [treneri] varam palīdzēt, lai parādītu labāku spēli nekā šodien,” skaidroja Kēls.

Viņu gan iepriecinājis, ka šoreiz bijis mazāk kļūdu servē. “Pirmajā setā kļūdījāmies vien trīs reizes, otrajā un trešajā – pa četrām reizēm. No otras puses, pirmajā un trešajā setā serve nebija tik bīstama, bet otrajā setā, kad tā strādāja, bija arī rezultāts. Pie serves jāturpina strādāt, jo augustā, kad notiks Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēles, tai jābūt daudz bīstamākai,” norādīja treneris.

Spēli Latvijas izlase sāka ar potenciāli labāko sastāvu, pirmās maiņas izdarot vien otrā seta beigu daļā. Kēls tomēr norādīja, ka šobrīd vēl meklē optimālo sastāvu un nevar pateikt, kuriem tiks lielāks spēles laiks. “Vēl esam meklējumos. Redzēs, kā ies tālāk. Ceturtdien braucam uz Maķedoniju, aizvadīsim arī “sauso” treniņu, kā arī pāris treniņus zālē. Darbs turpinās,” norādīja Kēls.

Jau ziņots, ka Latvijas volejbola izlase pirmajā aplī izcīnīja trīs uzvaras. Vispirms latvieši viesos ar 3-1 (25:21, 12:25, 25:17, 25:22) pārspēja Austriju, bet pēc tam pagājušajā nedēļā Daugavpilī ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:18) pieveica Maķedoniju un ar 3-0 (25:12, 25:8, 25:14) sagrāva Kosovu.

Ar četrās spēlēs izcīnītiem maksimāli iespējamiem 12 punktiem Latvija ir grupas pirmajā vietā, tālāk ar sešiem punktiem trīs cīņās seko Austrija, trešā ar trim punktiem ir Maķedonija, bet Kosova četros aizvadītajos mačos pagaidām ir bešā.

Cenšoties popularizēt volejbolu Latvijas reģionos, Eiropas līgas spēles, kas notiks Latvijā, tiek aizvadītas Daugavpilī un Jelgavā. Pagājušajā nedēļā Maķedonija un Kosova viesojās Latgalē, bet pēc tam Austrijas izlase 6.jūnijā tiks uzņemta Jelgavā.

Kopumā Latvijas valstsvienība Eiropas Sudraba līgas ietvaros aizvadīs sešas grupu turnīra spēles, labākajai komandai nokļūstot finālčetrinieka sacensībās, kur jau ir iekļuvusi Maķedonija, kas ir labāko četru komandu turnīra rīkotāja.

Eiropas Sudraba līgas finālturnīrs notiks jūnija vidū.

Eiropas līgas turnīram šajā sezonā ir jauns formāts, jo tas iedalīts Zelta un Sudraba līgās. Spēcīgākajā – zelta – līgā vadošās 12 izlases sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr Sudraba līgā astoņas valstsvienības – divās grupās. Pašas spēcīgākās izlases sacenšas Pasaules līgā.

Sudraba līgas labākā komanda saņems 50 000 eiro prēmiju, kamēr kopējais balvu fonds sasniegs 156 000 eiro.

Eiropas līga volejbolā ir ikgadējs turnīrs, kas līdzīgi kā Pasaules līga norisinās vasarā. Latvija līdz šim vienīgo reizi sacensībās piedalījās 2007.gadā, kad ar augstiem panākumiem neizcēlās.

Savukārt 2019.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Izraēlu, kā arī galvenā trenera Āvo Kēla dzimteni Igauniju.

Kvalifikācijā izlases tika sadalītas septiņās apakšgrupās, piecās esot pa četrām, bet divās – pa trim izlasēm. Atlase sāksies šī gada augustā, pēc divu apļu turnīra finālturnīram kvalificējoties visu grupu uzvarētājām, kā arī piecām labākajām otro vietu ieguvējām. Lai noteiktu otrās labākās izlases, “lielajās grupās” netiks ņemtas vērā spēles ar ceturtajā vietā palikušajām komandām.