Kēls par Eiropas čempionāta kvalifikāciju: Domāju, ka beigu rezultāts būs labs

11/02/2020 10:31
Nokopēts
Avo Kēls, www.sportazinas.com

Spānijas izlases volejbolisti būs favorīti Eiropas 2021.gada čempionāta kvalifikācijas grupā, un arī Moldova negriezīs ceļu, otrdien Latvijas volejbola izlases galvenā trenera Avo Kēla vārdus citē Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Latvijas vīriešu volejbola izlasei kvalifikācijas grupā pretī trāpījusies Spānija, Moldova un Kipra.

“Spānija pagājušogad diezgan labi nospēlēja Eiropas Zelta līgā grupā ar Nīderlandi, Igauniju un Horvātiju,” nedaudz jau nākamos pretiniekus ir sācis pētīt Igaunijas speciālists. Igauniju spāņi abas reizes uzvarēja, Horvātiju pieveica viesos, Nīderlandei abas reizes zaudēja piecos setos. “Spāņi noteikti ir grupas favorīti, par ko liecina arī tas, ka rangā viņi ir augstāk par Latviju, taču nebūt ne tāda komanda, ko nevarētu uzvarēt.”

“Moldovai ir astoņi – deviņi labi spēlētāji, un nenovērtēt to nedrīkst, jo tā ir apmēram Izraēlas spēka komanda,” brīdina treneris. “Iepriekšējā Eiropas meistarsacīkšu ciklā moldāvi savā laukumā piecos setos pieveica Melnkalni un četros setos zaudēja Slovākijai. Moldāvi jūt, ka ar Latviju var spēlēt, un noteikti viņu uzdevums būs ieņemt otro vietu grupā.”

Savukārt Kipra 2015.gada turnīrā spēlēja mazo valstu divīzijā. “Droši vien Kipra nebūs konkurētspējīga,” lēš Kēls. “Domāju, ka beigu rezultāts būs labs,” optimists ir treneris.

Izlases kandidātu sarakstā varētu būt kādi 26-27 volejbolisti, taču ar visiem treneris vēl nav runājis.

Lai iekļūtu finālturnīrā, grupā jāuzvar vai jāiekļūst piecu labāko otro vietu ieguvēju skaitā.

Izlasē noteikti būs tās kapteinis – Toms Švans, kurš sezonu aizvada Sennazēras klubā Francijas Pro B līgā. Šobrīd klubs ieņem trešo vietu, un spēlētāji ir apņēmības pilni nokļūt turpat, kur šosezon spēlē Hermans Egleskalns un Romāns Saušs, – spēcīgākajā valsts līgā – Pro A čempionātā.

“Noteikti spāņi ir favorīti. Arī rangā viņi ir augstāk par mums,” Toms ir informēts par notikumiem arī izlases frontē. “Pagājušo gadu igauņi Eiropas Zelta līgā pret spāņiem mocījās. Turklāt nenovērtēt nedrīkst arī to pašu Moldovu. Jāspēlē katrs mačs, un jādara viss, lai uzvarētu. No pašu kļūdām ir jāmācās,” volejbolists atgādina Izraēlas mācību iepriekšējā Eiropas meistarsacīkšu atlases ciklā.

“Viss būs atkarīgs no komandas spēles. Ne tikai līderu, bet katra izlases spēlētāja spēles. Vasarā noteikti “mocīšos” izlasē, nevis iešu atvaļinājumā,” smejas Toms. “Izlasē spēlēt man vienmēr ir prieks. Šovasar katram vajag pielikt savu daļiņu, lai tiktu uz Eiropas meistarsacīkšu finālturnīru. Mērķis galvā ir, vajag izturēt un to īstenot.”

Sieviešu izlasei grupā pretī trāpījusies Slovēnija, Čehija, kā arī Bosnija un Hercegovina.

“Grupa ir interesanta. Visas pretinieces māk labi spēlēt, taču tā nav ne Polija, ne Vācija vai Krievija,” par grupas komandām saka sieviešu valstsvienības galvenā trenere Inguna Minusa. “Bosnijas izlase atdzimst, bet manā uztverē tieši Čehija, nevis Slovēnija no pirmā groza ir mūsu grupas spēcīgākā vienība. Iepriekšējā turnīrā kāju priekšā čehiešu startam labāko komandu vidū pielika Igaunija, taču pagājušogad tieši Čehija svinēja uzvaru Eiropas Zelta līgā un tagad būs divreiz motivētāka apliecināt, ka tās vieta ir Eiropas čempionāta finālturnīrā.”

Slovēniju Minusa ir redzējusi 2019.gada čempionāta finālturnīrā Polijas pilsētā Lodzā, kur viņa pavadīja vairākas dienas, vērojot Vecā kontinenta spēcīgākās vienības. “Sešas komandas it kā varēja sadalīt trijās grupās. Spēcīgākās bija Polija un Itālija, otrais divnieks – Beļģija un Slovēnija, trešais – Portugāle un Ukraina. Pirmais iespaids bija – tā kā divas pēdējās vienības arī mēs varam spēlēt!” saka trenere.

Viņa atzīmē, ka svarīgs izaugsmes faktors ir pieteikšana Eiropas Sudraba līgas spēlēm. “Grupā ar Portugāli un Grieķiju jāparāda labākais un jāiekļūst labāko divniekā. Tas nav neiespējami,” domā Minusa, mērķējot uz sacensību finālčetrinieku.

Lai iekļūtu finālturnīrā, grupā jāieņem kāda no divām pirmajām vietām.

Paplašinātais kandidātu saraksts sieviešu un vīriešu izlasei tiks publicēts pēc nākamās LVF Valdes sēdes, marta sākumā.

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
7.46
4.53
1.5
1.5
4.2
6.75
1.66
4
4.8
1.9
3.6
3.8
8.75
5.75
1.29
5.7
5.97
1.48
8.5
5.25
1.34
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām