Kēls: Pats esmu gatavs, ka atlikušos četrus mačus varam arī zaudēt

02/09/2021 11:50
Avo Kēls

Latvijas vīriešu volejbola izlasei ceļazīme ar šo vienu uzvaru uz izslēgšanas spēlēm Čehijā vēl nav garantēta, pēc uzvaras Eiropas čempionāta pirmajā spēlē sarunā ar aģentūru LETA teic valstsvienības galvenais treneris Avo Kēls.

Jau ziņots, ka Latvijas vīriešu volejbola izlase trešdien Tallinā izcīnīja pirmo uzvaru Eiropas čempionātu finālturnīros, čempionāta atklāšanas spēlē uzvarot mājiniekus igauņus. Latvijas izlase D grupas sacensības uzsāka ar 3-1 (25:23, 25:22, 16:25, 25:21) uzvaru pār Igauniju.

Rezultatīvākais ar 21 punktu Latvijas izlasē bija Hermans Egleskalns, kurš pa diviem punktiem guva ar servi un blokā. 13 punktu guva Atvars Ozoliņš, bet pa desmit – Romāns Saušs un Toms Švans. Igaunijas valstsvienībā 21 punkts OIiveram Venno, bet vēl 15 punktus pievienoja Ardo Krēks, kura kontā piecas netveramas serves. “Mēs gribam labi turpināt turnīru arī uz priekšu. Mēs vēl nekur nelidojam,” mājienu par izslēgšanas spēlēm, kuras D grupas komandas aizvadītu Čehijas pilsētā Ostravā, izdara Kēls. “Tomēr pēc šodienas uzvaras šis lidojums ir nedaudz reālāks.” Latvijas izlases treneris stāv stingri uz zemes un piebilst, ka “pats esmu gatavs, ka atlikušos četrus mačus varam arī zaudēt”.

Par aizvadīto spēli viņš piebilst, ka bija domājis, ka vairāk bumbu izdosies pacelt aizsardzībā pēc igauņu uzbrukuma līdera Olivea Venno sitieniem. Trešo setu nācās zaudēt, un treneris izdarīja daudz maiņu, dodot iespēju uzspēlēt arī rezervistiem. “Pēc trešā seta puišiem neteicu neko (tas saskan ar Atvara Ozoliņa pēc spēles teikto). Turpretī otrajā setā puišus “presēju”, kad bijām priekšā ar 14:8, ka tagad, divu minūšu laikā, viss izšķirsies. Ne seta beigās. Teicu, ka vajag gūt punktus, pretiniekiem servējot,” par mača gaitu saka treneris. “Sākotnēji gaidījām, ka daudz uzbrukumu būs centrā,” priekškaru gatavošanās procesam paceļ treneris. “Tam gatavojāmies. Spēles laikā sapratām, ka jāveic izmaiņas. Kad cēlāja postenī notika maiņa, daudz vairāk bija uzbrukumu “paipā”.”

Kēls uzsver, ka priekšā vēl ir četras spēles, no kurām nākamā sestdien ir ar Horvātiju. “Līdz šim ne reizi neesmu skatījies Horvātiju,” atklāj Kēls. “Mūsu pirmā problēma bija Igaunija, tagad pievērsīsimies otrajai – Horvātijai, kas pārbaudes spēlēs sasniedza ļoti labus rezultātus.”

“Labi sagatavojāmies. Zinājām, ko darīs preitinieku cēlājs,” pēc mača piebilda Latvijas izlases uzbrukuma līderis Hermans Egleskalns. “Pretinieki arī sāka mainīt spēlētājus. Tas nozīmēja, ka nav viņiem pilnīgas pārliecības par saviem spēkiem,” piebilst Grieķijas čempions Egleskalns. “Mums bija laba sagatavošanās pirms spēles. Skatījāmies video, bet centrālie bloķētāji vēl arī atsevišķi video analizēja.” Igauņi pirms grupu turnīra izlozes varēja izvēlēties vienu no izlasēm, kuru viņi gribētu redzēt spēlējam Tallinā, un izvēle krita uz Latviju.

Igauņu apsvērumi nebija noslēpums – jau ilgāku laiku oficiālās spēlēs latviešiem ziemeļu kaimiņus apspēlēt nav izdevies, bet papildu labums Igaunijas ekonomikai būs latviešu līdzjutēji. Abās Eiropas Zelta līgas spēlēs vasaras sākumā trijos setos uzvarēja Igaunija. Pēdējoreiz oficiālā spēlē Latvija Igauniju 2013.gada maijā uzvarēja Igaunijā notiekošā pasaules čempionāta kvalifikācijas spēlē (3:2). Grupas turnīra turpinājumā Latvijas izlasei sestdien būs jāspēlē ar Horvātiju, pirmdien – ar Slovākiju, otrdien – ar Vāciju un trešdien – ar olimpisko čempioni Franciju.