Kēls: Šobrīd pat nevar īsti pateikt, kurš pirmajā spēlē ir favorīts – mēs vai viņi…

14/08/2018 11:32
Āvo Kēls

Pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra volejbolā pirmās spēles izbraukumā pret Izraēlu nelielu favorītu lomā ir Latvija, uzskata komandas galvenais treneris Avo Kēls.

Abas komandas atlases turnīru uzsāks trešdien Izraēlā, aizvadot maču plkst.19.30. Latvijas izlase uz izbraukuma maču devās otrdien agri no rīta.

Pirms kvalifikācijas turnīra Latvija aizvadīja piecas pārbaudes spēles, mērojoties spēkiem ar Portugāli un Zviedriju. Pa šo laiku tika gūtas četras uzvaras.

“Rezultātu tam, kā ir izdevies sagatavošanās cikls, redzēsim trešdien. Esam samazinājuši slodzes un galveno uzmanību veltām mūsu sāpju bērnam servēm un to uzņemšanai, kā arī strādājam pie citām niansēm. Uzturam tonusu, krājam enerģiju, lai spēlētāji būtu atpūtušies pirms spēlēm. Pats ceru, ka ar katru dienu izskatīsimies labāk. Spēles ar Zviedriju aizvadījām nedaudz labāk nekā mačus ar Portugāli, un pēdējās dienās sniegumu vēl uzlabosim,” Latvijas Volejbola federācija citē Kēla teikto.

Latvija ar Izraēlu tikās pirms nedaudz vairāk kā gada pasaules čempionāta atlasē, piedzīvojot zaudējumu piecos setos.

“Zinām, kā mūsu pirmais pretinieks spēlē. Lielos vilcienos arī zinām, kāds būs sākuma sastāvs. Varbūt cēlājs var mainīties, iespējams, arī diagonāle. Tomēr par 90% viņi būs tādi, kā domājam,” izteicās Kēls. “Pirmajā spēlē Izraēla mums būs ļoti bīstama komanda. Arī viņi zina, ka zaudētājam pirmajā cīņā variantu iekļūt finālturnīrā paliek maz. Šobrīd pat nevar īsti pateikt, kurš pirmajā spēlē ir favorīts – mēs vai viņi. Es gribētu teikt, ka tomēr izredzes ir 55:45 mūsu labā. Varbūt tas skan nedaudz nekaunīgi, taču es ticu, ka šādas izredzes būs.”

Uz Izraēlu devušies 12 spēlētāji, no piecpadsmitnieka, kas piedalījās pēdējos izlases treniņos, mājās paliekot cēlājam Jānim Jansonam, pirmā tempa spēlētājam Edgaram Šimanskim un otrā tempa spēlētājam Aleksandram Avdejevam.

Vēl kopā ar Latviju un Izraēlu šajā kvalifikācijas grupā spēlē Igaunija.

Lai Latvija pēc 24 gadu kvalificētos Eiropas čempionāta finālturnīram, grupā jāuzvar vai jābūt starp piecām labākajām otro vietu ieņēmušajām komandām no septiņām.

Pēc cīņas ar Izraēlas valstsvienību Latvija svētdien “Arēnā Rīga” uzņems Igauniju.

Pieslēgties

Dienas fokusā

Latvijas hokeja izlase
21/05/2022 10:48

Nogulēts sākums, Bukarta asaras un Šilova pārliecība – septiņi novērojumi pēc PČ spēles pret Austriju

Vakardienas mačs pret Austriju bija tāds, kuru nedrīkstēja zaudēt nekādā gadījumā. Ne tikai no turnīra tabulas viedokļa, bet arī fanu dēļ – pēc kaunpilnas sagrāves pret Čehiju bija jāatdod parāds…

17/12/2014 11:40

„Panthers” uzvar „Capitals” garākajā pēcspēles metienu sērijā NHL vēsturē

Pirms Floridas „Panthers” uzbrucējs Niks Bigstads realizēja izškirošo bullīti, kopumā tika veiktas 20 pēcspēles metienu kārtas. Metienus izpildīja 40 dažādi spēlētāji. Pēcspēles metienu sērija iekļuva NHL vēsturē, kā visu laiku…