Ķēniņa pārstāvētā ”Lausanne” izcīna otro uzvaru, Merzļikins nespēj glābt ”Lugano”

25/09/2018 22:55

Šveices Nacionālajā līgā šovakar otro uzvaru jaunajā sezonā izcīnīja latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā ”Lausanne”. Tikmēr neveiksmi piedzīvoja Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins un viņa pārstāvētā ”Lugano”.

Ķēniņa pārstāvētā ”Lausanne” mājās ar 4:2 pieveica Ženēvas ”Servette”, svinot otro panākumu šosezon trīs aizvadītajās spēlēs un pakāpjoties uz ceturto vietu čempionāta kopvērtējumā.

”Lausanne” jau pirmajās deviņās minūtēs ieguva divu vārtu pārsvaru (2:0), taču pirmās trešdaļas otrajā daļā viesi atbildēja ar diviem precīziem metieniem un panāca izlīdzinājumu – 2:2. Pamatlaika pēdējās 11 minūtēs gan mājinieki guva vēl divus vārtus un beigās svinēja panākumu ar 4:2.

Ķēniņš spēlēja uzvarētāju pirmajā uzbrucēju trijniekā, laukumā pavadot 20 minūtes un 34 sekundes. Šajā laikā latviešu uzbrucējs izdarīja vienu metienu pa pretinieku vārtiem, zaudēja vienīgajā iemetienā, kurā piedalījās, un ieguva neitrālu lietderības koeficientu.

Otro zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja Elvja Merzļikina pārstāvētā ”Lugano”, kas neguva nevienus vārtus un viesos ar 0:4 atzina ”Bern” pārākumu.

Mājinieki jau pirmās trešdaļas vidū izvirzījās vadībā (1:0), otrā perioda beigās dubultoja savu pārsvaru (2:0), bet pēdējā trešdaļā guva vēl divus vārtus, vēl vienu reizi pārspējot Merzļikinu un pēdējā minūtē nogādājot ripu tukšajā pretinieku cietoksnī.

Latvijas izlases pamatvārtsargs ielaida trīs vārtus, taču atvairīja 36 no 39 pretinieku metieniem.

Tikmēr Langnau ”Tigers”, ko pārstāv cits latviešu vārtsargs Ivars Punnenovs un Latvijas junioru izlases uzbrucējs Rihards Melnalksnis, izbraukumā ar 4:1 apspēlēja Cīrihes ”Lions”.

Viesi jau līdz pirmā perioda vidum panāca divu vārtu pārsvaru (2:0), bet katrā no nākamajām trešdaļām guva vēl pa vieniem vārtiem, izcīnot pārliecinošu uzvaru (4:1) un svinot otro panākumu trīs mačos.

Punnenovs šoreiz palika uz rezervistu soliņa, kamēr viņa konkurents Damiano Ciacio atvairīja 27 no 28 pretinieku metieniem.

Tikmēr Melnalksnis tika pieteikts mačam ceturtajā maiņā, taču laukumā pavadīja tikai vienu sekundi.

Nākamās (4. kārtas spēles) Šveices čempionātā tiks aizvadītas pēc trim dienām.