Ķēniņa rezultatīva piespēle neglābj “ZSC Lions” komandu no zaudējuma Šveices čempionāta līderu mačā

15/02/2017 12:26
Ronalds Ķēniņš - NLA - Zurich - Sportazinas.com

Berne, 15.febr., LETA. Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš otrdien izpildīja rezultatīvu piespēli, tomēr viņa pārstāvētā Cīrihes “ZSC Lions” komanda Šveices augstākās līgas (NLA) līdervienību spēlē savā laukumā ar 2:3 (1:0, 0:3, 1:0) piekāpās pašreizējai čempionei “Bern”.

Spēles 52.minūtē Ķēniņš vairākumā palīdzēja Severīnam Blindenbaheram samazināt deficītu līdz 2:3, tomēr vismaz neizšķirtu mājiniekiem neizdevās izraut.

Abas vienības tikās otrajā mačā pēc kārtas. Iepriekšējais notika pirms valstsvienību pārtraukuma 4.februārī un Ķēniņš arī izpildīja rezultatīvu piespēli, bet “ZSC Lions” viesos uzvarēja pagarinājumā ar 2:1.

Otrdienas mačā latviešu uzbrucējs laukumā bija 13 minūtes un desmit sekundes, kuru laikā veica vienu metienu un dueli noslēdza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Ķēniņš šosezon 40 NLA spēlēs guvis piecus vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, bet viņa lietderības koeficients ir neitrāls.

Citā mačā laukumā devās arī vārtsargs Ivars Punnenovs, tomēr viņa pārstāvētā Langnau “Tigers” komanda viesos ar 3:5 (1:0, 2:2, 0:3) piekāpās kopvērtējuma pastarītei “Fribourg-Gotteron”. Punnenovs atvairīja 38 no 42 pretinieku mestajām ripām.

“Galvenais tikt “play-off”, tad vispār būs ideāli. Nākamā spēle būs pret “Fribourg-Gotteron”, tur obligāti jāņem punkti, jo tā ir pēdējās vietas komanda,” pirms nedēļas Punnenovs teica sarunā ar aģentūru LETA.

Šveices čempionāta kopvērtējumā līdere ar 95 punktiem 45 spēlēs ir “Bern” komanda, kurai tagad četrus punktus zaudē “ZSC Lions”.

Vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā Šveices vicečempione “Lugano” ar 62 punktiem ir astotā, bet uzreiz aiz tās ar 56 punktiem seko pēdējā laikā sekmīgu sniegumu rādošā “Tigers” vienība.

Regulārajā sezonā katra komanda aizvadīs pa 50 spēlēm.

Pagājušajā nedēļā Punnenovs un Ķēniņš aizvadīja treniņnometni ar Latvijas izlasi Rīgā, iepazīstoties ar jauno valstsvienības vadītāju Bobu Hārtliju.