Ķēnina rezultativitāte neglābj “Lausanne” no neveiksmes “bullīšos”

03/03/2021 10:47
Ronalds Ķēniņš

Latvijas hokejists Ronalds Ķēniņš otrdien Šveices augstākās hokeja līgas (NL) spēlē guva vārtus, bet viņa pārstāvētā komanda “Lausanne” piedzīvoja zaudējumu “bullīšos”. “Lausanne” mājās ar 4:5 (1:2, 2:2, 1:0, 0:0, 1:2) “bullīšos” zaudēja “Fribourg-Gotteron” komandai.

Ķēniņš vārtus guva otrā perioda 16.minūtē, realizēdams vairākumu, kas tobrīd ļāva panākt neizšķirtu 3:3. Šajā mačā viņš laukumā nospēlēja 19 minūtes un 50 sekundes, no kurām divas minūtes un četras sekundes spēlētas vairākumā. Uzbrucējs arī trīsreiz meta pa vārtiem, reizi bloķēja metienu, nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu un papildlaika izskaņā izvicināja dūres, par ko saņēma disciplinārsodu. Latvijas hokejistam nākamā spēle Šveices čempionātā, visticamāk, būs jāizlaiž.

Tāpat “bullīšos” piedalījās arī Ženēvas “Servette”, kas viesos ar 3:4 (1:0, 2:2, 0:1, 0:0, 2:3) piekāpās “Bern”. Sandis Smons rezultatīvi piespēlēja pirmā perioda 19.minūtē, kad Marko Miranda ar precīzu metienu atklāja spēles rezultātu. Uzbrucējs laukumā pavadīja astoņas minūtes un 54 sekundes, no kurām 33 sekundes nospēlēja mazākumā. Viņš arī divreiz meta pa vārtiem un spēli noslēdza ar pozitīvu lietderības koeficientu 1.

Tikmēr Deniss Smirnovs laukumā nospēlēja desmit minūtes un 59 sekundes, no kurām 50 sekundes pavadītas vairākumā. Viņš reizi meta pa vārtiem, nopelnīja divas soda minūtes, uzvarēja visos trijos iemetienos un spēli noslēdza ar neitrālu lietderību. Smirnovs piektajā metienu sērijā arī precīzi izpildīja “bullīti”, bet pretinieki vēlāk atbildēja ar trešo realizēto izgājienu, kas arī ļāva izcīnīt uzvaru.

No Latvijas hokejistu pārstāvētajām komandām vislabāk sokas “Lausanne”, kas ar 65 punktiem 36 spēlēs ieņem ceturto vietu. “Servette” ar  64 punktiem 37 mačos ir sestā, kamēr “Tigers” ar 30 punktiem 41 duelī ir pārliecinoši pēdējā jeb 12. Iepriekšējā sezonā NLA turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.