Ķēniņa un Galviņa pārstāvētās komandas izcīna uzvaras ČL apakšgrupu turnīrā

08/09/2019 21:01

Latviešu hokejistu Ronalda Ķēniņa un Gunta Galviņa pārstāvētās komandas svētdien izcīnīja uzvaras Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rīkotajā Čempionu līgas turnīrā.

Vispirms Ķēniņa pārstāvētā Šveices komandas “Laussane” savās mājās ar 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Somijas vienību Lahti “Pelicans”.

Ķēniņš šajā mačā uz ledus pavadīja 19 minūtes un 59 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar trim izpildītajiem metieniem pa pretinieku vārtiem un neitrālu lietderības koeficientu.

Tikmēr Galviņa pārstāvētā Čehijas čempione Tršiņecas “Ocelari” ar 7:2 (3:0, 2:2, 2:0) sagrāva Baltkrievijas komandu Minskas “Yunost”.

Galviņš šajā mačā laukumā pavadīja 20 minūtes un 46 sekundes, kuru laikā atzīmējās ar trim bloķētiem metieniem, vienu izpildītu metienu pa vārtiem un pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Grupu kārtā 32 klubi ir salozēti astoņās apakšgrupās, bet pēc tam 16 labākās vienības iekļūst “play-off” sacensībās. Pirmajās trijās izslēgšanas turnīra kārtās labākos nosaka divu maču summā, bet finālā tiek aizvadīta viena izšķirošā spēle.

Iepriekšējā sezonā par čempioni trešo reizi vēsturē tika kronēts Zviedrijas klubs Gēteborgas “Frolunda Indians”, kas finālā ar 3:1 uzvarēja Vācijas vienību Minhenes “Red Bulls”.