Ķēniņam četri metieni un trīs spēka paņēmieni pagarinājumā zaudētā NHL spēlē

29/03/2015 12:11

Zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta spēlē sestdien piedzīvoja latviešu uzbrucēja Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Vankūveras “Canucks” komanda, kas savā laukumā ar 3:4 (1:1, 1:0, 1:2, 0:1) pagarinājumā piekāpās Dalasas “Stars”.

Kaut cīņas gaitā “Canucks” spēja iegūt vadību ar 2:1, trešajā trešdaļā jau “Stars” panāca 3:2 savā labā. Izlīdzinājumu 3:3 čehs Radims Vrbata panāca vien pusotru minūti pirms pamatlaika beigām, bet uzvaru viesi izrāva papildlaika pēdējā minūtē, pretuzbrukumā izceļoties Džonam Klingbergam.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja tieši 11 minūtes, izceļoties ar četriem metieniem pa vārtiem un trim spēka paņēmieniem. Latvietis šo dueli noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz “Canucks” vienību no fārmkluba Jūtikas “Comets”, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt latvieša Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres” komandu. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 24 maču laikā latvietis NHL guvis trīs vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tikmēr vēl vienu zaudējumu sestdien piedzīvoja pašlaik savainotā latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo “Sabres” komanda, kas ar 3:5 (0:2, 0:2, 3:1) izbraukumā piekāpās Kolorādo “Avalanche”.

Pirmajās divās trešdaļās “Avalanche” iemeta kopā četras ripas, praktiski noskaidrojot uzvarētāju. Kaut noslēdzošajā divdesmitminūtē “Sabres” atbildēja ar trim precīziem raidījumiem, divreiz izceļoties Andrejam Mesārošam, iesaistīties cīņā par uzvaru viesi nespēja.

Par cīņas spožāko zvaigzni tika atzīts “Avakanche” komandu pārstāvošais Mets Dušeins, kurš guva vienus vārtus un izpildīja divas rezultatīvas piespēles. Tikmēr pieredzējušais Džeroms Iginla izpildīja trīs rezultatīvas piespēles un ar 1222 punktiem pakāpās uz 40.vietu līgas visu laiku rezultatīvāko spēlētāju sarakstā.

Zīmīgi, ka “Sabres” komanda piekāpās “Avalanche” jau devīto reizi pēc kārtas un nav spējusi uzvarēt kopš 2005.gada decembra.

“Sabres” cieta piekto neveiksmi pēc kārtas un tā pēdējās 13 cīņās izcīnījusi tikai vienu panākumu.

Jau vēstīts, ka Girgensons iepriekš, bloķējot pretinieka metienu, saņēma triecienu ar ripu pa savas labās kājas potīti, tādējādi gūstot savainojumu, kura dēļ nav spēlējis kopš 24.februāra. Lai arī sākotnēji tika minēts, ka Girgensons nespēlēs vien aptuveni divas nedēļas, vēlāk “Sabres” galvenais treneris Teds Nolans vairs nebija drošs par šādu scenāriju, bet tagad atzinis, ka ar latvieti šosezon vairs nerēķinās.

“Canucks” vienība ar 91 punktu 75 spēlēs saglabā otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē. Vankūveras klubs sešas kārtas pirms regulārās sezonas beigām par trim punktiem apsteidz pašreizējo līgas čempioni Losandželosas “Kings”, bet trīs labākās divīzijas vienības automātiski kvalificēsies izslēgšanas turnīram.

Tikmēr “Sabres” komanda ar 48 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā joprojām ir pēdējā.

Vankūveras klubs pirmdien duelī ar Sentluisas “Blues” uzsāks regulārās sezonas noslēdzošo izbraukuma sēriju, bet “Sabres” šajā pat dienā līgas divu vājāko komandu mačā viesosies pie Arizonas “Coyotes”.