Ķēniņam devītie vārti un uzvara pār Vītoliņu, Merzļikinam ceturtā “sausā” spēle Šveicē

08/02/2019 23:05
Ronalds Ķēniņš

Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA) ar saviem devītajiem vārtiem šosezon izcēlās Latvijas izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš, tikmēr ceturto “sauso” spēli aizvadīja vārtsargs Elvis Merzļikins.

Ķēniņš “Lausanne” kluba uzvarā viesos pār Harija Vītoliņa vadīto “Davos” (3:1) ar precīzu metienu izcēlās pirmā perioda 16. minūtē, tobrīd panākot neizšķirtu 1:1. Ronalds darbojās “Lausanne” otrajā uzbrucēju trijniekā un uz ledus pavadīja 20:56 minūtes, ar savu vienīgo metienu gūstot vārtus un cīņu noslēdzot ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

27 gadus vecais Ķēniņš šosezon 41 Šveices augstās līgas mačā izcēlies ar deviņiem vārtiem un 16 rezultatīvām piespēlēm. “Lausanne” šobrīd guvusi četrus panākumus pēc kārtas un turnīra kopvērtējumā ar 68 punktiem 42 spēlēs ieņem piekto pozīciju, tikmēr “Davos” ar 33 punktiem 40 mačos ir priekšpēdējā, 11. vietā.

Merzļikinam tiekot galā ar visiem 30 pretinieku metieniem, pie otrās uzvaras pēc kārtas šovakar tika “Lugano”, mājās ar 3:0 pārspējot čempionāta vicelīderi “Zug”. Elvis šosezon vidēji katrā spēlē ielaidis 2,37 ripas un atvairījis 92,2% raidījumu.

“Lugano” rēķinā šobrīd ir 61 punkts 41 cīņā, kas turnīra tabulā dod devīto pozīciju, tomēr no labāko sešinieka komandu šķir tikai viens punkts.