Ķēniņam negatīvs lietderības koeficients “Canucks” zaudējumā

03/04/2015 12:30

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš ceturtdien izpelnījās negatīvu lietderības koeficientu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā, bet viņa pārstāvētā Vankūveras “Canucks” izbraukumā ar 1:3 (1:1, 0:0, 0:2) piekāpās Čikāgas “Blackhawks” hokejistiem.

Dueļa rezultātu septītajā minūtē atklāja “Blackhawks” somu uzbrucējs Teuvo Tereveinens, taču nedaudz vairāk kā minūti līdz pirmās trešdaļas beigām Dereks Dorsē panāca izlīdzinājumu. Cīņas turpinājumā vārti kādu laiku gūti netika, bet trešajā periodā mājinieki no Čikāgas izcēlās ar diviem precīziem metieniem, kas ļāva viņiem gūt uzvaru.

Šis panākums ļāvis “Blackhawks” vienībai nodrošināt vietu izslēgšanas spēlēs.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 13 minūtes un 49 sekundes, metienus pa vārtiem neveicot, taču izpildot divus spēka paņēmienus. Latvieša rēķinā negatīvs lietderības koeficients -2.

Ķēniņš janvāra beigās pirmoreiz karjerā tika izsaukts uz “Canucks” vienību no fārmkluba Jūtikas “Comets”, kas sacenšas Amerikas Hokeja līgā (AHL), bet vēlāk piedzīvoja debiju NHL, palīdzot Vankūveras vienībai ar 5:2 pārspēt latvieša Zemgus Girgensona pārstāvēto Bufalo “Sabres” komandu. Pirmajos trijos mačos viņš izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem, bet kopā 27 maču laikā latvietis NHL guvis trīs vārtus un veicis astoņas rezultatīvas piespēles, izpelnoties negatīvu lietderības koeficientu -1.

“Canucks” vienība ar 95 punktiem 78 spēlēs saglabā otro vietu Klusā okeāna divīzijas kopvērtējumā, kas dod sesto vietu Rietumu konferencē. Vankūveras klubs četras kārtas pirms regulārās sezonas konferences astotajā vietā esošo Losandželosas “Kings” komandu, kas pašlaik aizņem pēdējo ceļazīmi uz Stenlija kausa izcīņu, apsteidz par pieciem punktiem.

Stenlija kausa izcīņai Rietumu konferencē automātiski kvalificēsies trīs labākās abu divīzijas vienības, bet vēl divas ceļazīmes sadalīs pārējās vienības.

Tikmēr “Sabres” komanda ar 52 punktiem stabili ir vājākā komanda Atlantijas divīzijā, kā arī ieņem noslēdzošo 16.vietu arī Austrumu konferencē. Arī visas līgas kopvērtējumā tā joprojām ir pēdējā.