Ķēniņam piespēle uzvarā pār Merzļikinu; Ri. Bukartam otrie vārti sezonā

02/11/2018 22:51

Šveices Nacionālajā līgā šovakar Ronalds Ķēniņš izdarīja rezultatīvu piespēli un palīdzēja ”Lausanne” pieveikt Elvja Merzļikina pārstāvēto ”Lugano”. Tikmēr Vācijas spēcīgākajā čempionātā ar gūtiem vārtiem komandas zaudējumā izcēlās Rihards Bukarts.

Bukarta pārstāvētā Šveningeres ”Wild Wings” divreiz atspēlējās, taču pēdējā trešdaļā ielaida trīs ripas un mājās ar 5:2 atzina Štraubingas ”Tigers” pārākumu, piedzīvojot jau 14. zaudējumu šosezon aizvadītajās 16 spēlēs.

Lai gan Latvijas izlases uzbrucējs spēlēja trešajā uzbrucēju trijniekā, 26. minūtē viņš guva savus otros vārtus sezonā un palīdzēja ”Wild Wings” otro reizi panākt izlīdzinājumu (2:2). Bukarts laukumā pavadīja 15 minūtes, gūstot vārtus ar vienīgo izdarīto metienu un iegūstot neitrālu lietderības koeficientu. Šosezon desmit mačos viņa kontā ir pieci (2+3) punkti.

Tikmēr Šveicē ar rezultatīvu sniegumu divu latviešu pārstāvēto klubu duelī izcēlās Ronalds Ķēniņš, kurš ar rezultatīvu piespēli komandas pirmo vārtu guvumā palīdzēja ”Lausanne” savā laukumā pieveikt Elvja Merzļikina pārstāvēto ”Lugano” (2:1) un izcīnīt ceturto uzvaru pēc kārtas.

Nedaudz vairāk nekā septiņas minūtes līdz pirmā perioda beigām Ķēniņš palīdzēja bijušajam Zemgus Girgensona komandas biedram Torijam Mičelam atklāt mača rezultātu (1:0), bet tieši minūti pirms došanās pārtraukumā ilggadējā ”Lausanne” spēlētāja Joela Genazi vārtu guvums dubultoja mājinieku pārsvaru – 2:0.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja 17 minūtes un 52 sekundes, kuru laikā četras reizes apdraudēja Merzļikina sargāto cietoksni. Tāpat viņš ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1. Latvijas izlases uzbrucējs šosezon 17 spēlēs guvis trīs vārtus un izdarījis sešas rezultatīvas piespēles.

Savukārt Merzļikins atvairīja 24 no 26 (92,31%) pretinieku metieniem. Līdz šim latviešu vārtsargs Šveices čempionātā šosezon bija devies laukumā 13 mačos, tiekot galā ar 93,1% sāncenšu metienu un vidēji ielaižot 2,25 ripas.

Tikmēr Ivara Punnenova un Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnau ”Tigers”, gūstot trīs vārtus pēdējā trešdaļā, viesos ar 4:2 pārspēja vienu no līgas vājākajām komandām ”Ambri-Piotta” un saglabāja otro vietu Šveices čempionāta kopvērtējumā.

Neviens no latviešu hokejistiem gan nedevās laukumā. Punnenovs palika uz rezervistu soliņa, bet viņa konkurents Damjano Čjačio ”Tigers” vārtos atvairīja 24 no 26 pretinieku metieniem. Savukārt Melnalksnis šoreiz nemaz netika pieteiks mačam.

Šosezon Punnenovs devies laukumā sešās spēlēs, kurās ticis galā ar 93% sāncenšu metienu un vidēji ielaidis tikai 1,71 ripu. Tikmēr 19 gadus vecajam Melnalksnim fiksēta dalība septiņos Šveices pieaugušo čempionāta mačos.