Ķēniņam rezultatīva piespēle un noraidījums līdz mača beigām Šveices čempionāta spēlē

26/11/2016 01:01
Ronalds Ķēniņš - NLA - Zurich - Sportazinas.com

Berne, 25.nov., LETA. Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš piektdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli un nopelnīja noraidījumu līdz mača beigām Šveices augstākās līgas (NLA) čempionāta spēlē, savukārt vārtsargs Elvis Merzļikins piedzīvoja neveiksmi.

Ķēniņš palīdzēja čempionāta līderu cīņā Cīrihes “ZSC Lions” viesos ar 6:4 (3:2, 1:0, 2:2) uzvarēt “Zug” hokejistus.

Tiesa, Latvijas hokejists spēlēja tikai līdz mača vidum, jo 30.minūtē viņš par kaušanos saņēma 5+20 noraidījumu. Līdzīgu sodu saņēma arī viens no pretiniekiem.

Latvijas uzbrucējs 17.minūtē palīdzēja Maikam Kinclem panākt neizšķirtu 2:2. “ZSC Lions” trešā perioda sākumā izvirzījās vadībā ar 5:2, taču ļāva pretiniekiem pietuvoties līdz viena precīza metiena attālumam, tomēr beigās pārsvaru noturēja un iemeta vēl vienu ripu tukšos pretinieku vārtos.

Ķēniņš spēlēja komandas ceturtajā uzbrucēju virknējumā, laukumā pavadot vien trīs minūtes un 55 sekundes, taču tiekot pie pozitīva lietderības rādītāja +1.

Viņš šosezon NLA čempionātā 21 spēlē ir guvis divus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

Savukārt vēl vienā mačā izpalika Merzļikina duelis ar Ivaru Punnenovu, jo tas palika Langnau “Tigers” rezervē, kamēr Merzļikins neglāba “Lugano” komandu no zaudējuma viesos ar 1:4 (0:1, 1:1, 0:2).

Merzļikins atvairīja 32 no 36 pretinieku metieniem, bet “Tigers” vārtus sargāja Damjano Čjačio.

Merzļikins šosezon 18 mačos vidēji spēlē ielaidis 2,94 ripas un atvairījis 91,88% pretinieku mestās ripas. Tikmēr Punnenovs 15 spēlēs vidēji mačā ielaidis 2,59 ripas, kas ir sestais labākais rādītājs līgā, kā arī atvairījis 91,51% metienu.

Turnīra tabulā vadībā ar 53 punktiem 26 spēlēs atrodas “ZSC Lions”, kamēr 50 punkti ir iepriekšējās sezonas čempionei “Bern”, kam ir divas spēles rezervē, bet vēl par punktu atpaliek “Zug”.

Savukārt “Lugano” ar 33 punktiem 25 mačos ir astotajā pozīcijā, bet “Tigers” no viņiem atpaliek par trīs punktiem un atrodas 11.pozīcijā 12 komandu vidū.