Ķēniņam seši metieni pa vārtiem uzvarētā Šveices čempionāta mačā

06/01/2019 19:32
Ronalds Ķēniņš

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš sestdien demonstrēja aktīvu sniegumu Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) mačā, kaldinādams “Lausanne” komandas uzvaru.

Lozannas hokejisti savā laukumā ar rezultātu 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) pārspēja Rapersvīles “Jona Lakers” komandu.

Ķēniņš šajā mačā laukumā pavadīja iespaidīgas 16 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā veica sešus metienus pa vārtiem, bloķēja vienu raidījumu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Šosezon Ķēniņš 32 spēlēs guvis septiņus vārtus un veicis 14 rezultatīvas piespēles, būdams komandas ceturtais rezultatīvākais spēlētājs.

Turpretī divus zaudējumus nedēļas nogalē cieta Harija Vītoliņa trenētā “Davos” vienība, kas sestdien viesos ar 3:5 (1:2, 0:2, 2:1) piekāpās “Zug” hokejistiem, bet svētdien mājās ar 3:4 (1:0, 1:2, 1:2) atzina Ženēvas “Servette” pārākumu.

Citviet ārpus pieteikuma sestdien palika Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins, kura pārstāvētā “Lugano” komanda viesos ar 3:6 (0:2, 1:1, 2:3) piekāpās “Servette” hokejistiem.

Savukārt savainojumu turpina ārstēt cits latviešu vārtsargs Ivars Punnenovs, bet viņa un uzbrucēja Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnau “Tigers” sestdien viesos ar 2:5 (1:2, 1:2, 0:1) atzina “Ambri-Piotta” pārākumu. Arī Melnalksnis palika ārpus spēles pieteikuma.

Šveices augstākās līgas kopvērtējumā līderpozīciju ar 62 punktiem 30 spēlēs ieņem “Bern”, bet piektā ar 50 punktiem 32 mačos ir “Lausanne”, kamēr sesto vietu ar 48 punktiem ieņem Langnau “Tigers”.

Tikmēr “Lugano” ar 43 punktiem 30 cīņās ir desmitā, bet “Davos” hokejisti 30 mačos iekrājuši 25 punktus, kas tiem dod priekšpēdējo vietu 12 komandu konkurencē. Tiesa, pirmais desmitnieks ir jau 18 punktu attālumā.

Vācijas augstākās hokeja līgas (DEL) mačā Riharda Bukarta “Wild Wings” mājās ar 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Volfsburgas “Grizzly”, otro maču pēc kārtas uzvarot “bullīšos”.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā divas reizes meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, iekrāja divas soda minūtes un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Bukarts šosezon 27 mačos guvis trīs vārtus un veicis piecas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr pieredzējušais aizsargs Arvīds Reķis svētdien nedevās laukumā spēlē, kurā viņa pārstāvētā Augsburgas “Panther” mājās ar 3:6 (0:0, 1:3, 2:3) piekāpās Diseldorfas EG hokejistiem.

Ar 81 punktu 37 spēlēs DEL turnīra līderpozīcijā atrodas Manheimas “Adler”, bet piekto vietu ar 63 punktiem 38 cīņās ieņem Augsburgas “Panther”, kamēr pēdējā 14 komandu konkurencē ir 37 spēlēs 33 punktus guvusī Šveningeres “Wild Wings”, no 12.vietas atpaliekot divus punktus.