Ķēniņš: Hārtlijā ir jāklausās, citādāk var izdzīt ārā no treniņa

bobs hartlijs-sportazinas

Rīga, 9.febr., LETA. Latvijas hokeja izlases jaunajā galvenajā trenerī Bobā Hārtlijā ir uzmanīgi jāklausās, citādāk hokejists var tikt izdzīts ārā no treniņa, savu pieredzi sarunā ar žurnālistiem atklāja valstsvienības uzbrucējs Ronalds Ķēniņš.

Pašlaik 56 gadus vecais Hārtlijs par Latvijas izlases galveno treneri tika apstiprināts pagājušā gada izskaņā, parakstot līgumu pēc sistēmas 1+1.

Viņš 2011./2012.gada sezonā strādāja arī Šveices augstākās līgas (NLA) klubā Cīrihes “ZSC Lions”, kurā spēlēja Ķēniņš, aizvedot komandu līdz valsts čempionu titulam.

“Hārtlijs dara to pašu, ko viņš darīja Šveicē, kad pirmo reizi ieradās. Viņš ir ļoti detalizēts cilvēks, visu vajag salikt pa plauktiņiem. Pirms treniņa viņš teica, ka ir ļoti priecīgs būt šeit. Domāju, ka viņa klātbūtne ir ļoti svarīga, jo daudzi hokejisti nezina tās detalizētās lietas. Kad viņš ieradās Šveicē, es arī nezināju, bet iemācījos,” stāstīja Ķēniņš.

Tāpat latviešu uzbrucējs atzīmēja, ka treneris ir ļoti prasīgs.

“Viņš prasa zināt aizsardzības pozīcijas un labi strādāt ar nūju. Tāpēc jau mums tā nūja ir domāta, lai mēs varētu ieņemt labas pozīcijas un aizsargāties. Hārtlijā ir jāklausās. Ja viņš pasaka nostāties tajā pozīcijā, tad tas jādara. Ja neklausa, tad var izdzīt ārā, kā jau man tas ir gadījies,” atcerējās Ķēniņš.

Hārtlijs pirmajās dienās centās iepazīties ar visiem valstsvienības kandidātiem.

“Viņš runāja ar visiem, ne tikai ar mani. Man paprasīja, vai draudzene ir tā pati, vai ar dzīvi viss kārtībā. Ar viņu var parunāt par visu. Viņam durvis vienmēr ir vaļā,” atklāja Ķēniņš.

Uzbrucējs novērtēja arī “Volvo” halles jaunās ģērbtuves, kas viņaprāt esot labākas, nekā Šveicē.

“Domāju, ka tas arī ir solīts uz priekšu. Tas ir svarīgi. Ja grib, lai ir profesionāls hokejists, tad pret mums arī profesionāli jāattiecas. Ļoti laba ģērbtuve, šķiet, ka pat labāka, nekā Cīrihē,” secināja Ķēniņš.

Pirms diviem gadiem Ķēniņš teicami debitēja Nacionālajā hokeja līgā (NHL), taču nākamā sezona vairs nebija tik veiksmīga, un nācās atgriezties Šveicē.

“Nedaudz grūti atbraukt no Ziemeļamerikas un atgriezties uz lielā laukuma. Jāpierod, jāsavāc gaļa, jāsavāc galva. Ir grūti, šķita, ka esmu palaidis garām tādu iespēju, bet dzīvē neko vairs negribas. Tomēr tā nav, ar paceltu galvu jāturpina un viss būs kārtībā. Tagad esmu atpakaļ uz sliedēm. Pateikšu godīgi, kādas 20 spēles cīnījos ar sevi. Šķita, ka viss būs vieglāk, bet sanāca pavisam otrādāk un grūtāk. Ar pēdējo mēnešu sniegumu esmu apmierināts. Esmu labā formā, galva ir savākta. Esmu gatavs visam,” skaidroja Ķēniņš.

Latviešu uzbrucējs šosezon 39 NLA spēlēs guvis piecus vārtus un veicis septiņas rezultatīvas piespēles, kā arī nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par