Ķēniņš izšķirošajā finālspēlē gūst vārtus un palīdz ”Lions” pieveikt Merzļikina ”Lugano”

27/04/2018 23:37
Ronalds Ķēniņš, Sportazinas.com

Latviešu uzbrucējs Ronalds Ķēniņš šovakar ar gūtiem vārtiem palīdzēja Cīrihes ”Lions” izšķirošajā finālsērijas spēlē ar 2:0 viesos pieveikt vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvēto ”Lugano” un trešoreiz kļuva par Šveices čempionu.

”Lions” kapteinis Patriks Gērings jau septītajā minūtē pārspēja Merzļikinu un izvirzīja viesus vadībā (1:0), taču šāds rezultāts saglabājās līdz pat pēdējām mača sekundēm. Lai gan pamatlaika izskaņā ”Lugano” nomainīja Merzļikinu pret sesto laukuma spēlētāju, mājiniekiem neizdevās panākt izlīdzinājumu un izraut pagarinājumu.

20 sekundes līdz pamatlaika beigām Ķēniņš raidīja ripu ”Lugano” tukšajos vārtos un apraka pēdējās mājinieku cerības – 2:0. ”Lions” zaudēja iepriekšējās divās spēlēs, tomēr spēja saņemties un izcīnīja devīto titulu komandas pastāvēšanas vēsturē.

Latviešu uzbrucējs sezonas pēdējā mačā spēlēja viesu otrajā maiņā un laukumā pavadīja gandrīz 19 minūtes. Šajā laikā viņš izdarīja divus metienus, no kuriem viens bija precīzs, un ieguva pozitīvu lietderības koeficientu +1.

Aizvadītajos 18 izslēgšanas mačos Ķēniņš izcēlās ar pieciem precīziem metieniem un piecām rezultatīvām piespēlēm, būdams viens no komandas uzbrukuma līderiem.

Savukārt regulārajā turnīrā latviešu uzbrucējs 40 spēlēs guva tikai vienus vārtus no nopelnīja desmit punktus.

Tikmēr Merzļikins sezonu noslēdza ar 26 no 27 atvairītiem pretinieku metieniem.

Latviešu vārtsargs izslēgšanas turnīru aizvadīja fantastiski – līdzšinējos 17 mačos viņš bija ticis galā ar 93,32% sāncenšu metienu un vidēji spēlē ielaidis tikai 2,24 ripas, abos rādītājos ieņemot pirmo vietu.

Savukārt regulārajā čempionātā Merzļikins devās laukumā 42 spēlēs, kurās atvairīja 92,1% pretinieku metienu un vidēji ielaida 2,72 vārtus.