Ķēniņš jaunajā klubā Šveices čempionātā debitē ar 1+1, Ro. Bukartam piespēle uzvarā

21/09/2018 23:35

Šveices augstākās līgas (NLA) čempionātu ar uzvarām iesākuši latviešu hokejistu pārstāvētie klubi. Ronalda Ķēniņa “Lausanne” ar 5:1 izbraukumā pārliecinoši pārspēja “Fribourg-Gotteron”, Elvis Merzļikins stājās “Lugano” vārtos 3:1 uzvarā savā laukumā pār “Davos”, bet vēl viens mūsu vārtsargs Ivars Punnenovs kaldināja “SCL Tigers” panākumu pret Rapersvilas “Jona-Lakers” (5:2).

Ķēniņš, kurš uz Lozannas vienību no Cīrihes “Lions” pārcēlās šajā starpsezonā, darbojās viesu komandas pirmajā uzbrucēju trijniekā un jauno Šveices čempionāta sezonu uzsāka ar vārtu guvumu un rezultatīvu piespēli. Latvietis ar precīzu raidījumu izcēlās otrā perioda septītajā minūtē, tobrīd panākot 2:0, savukārt pēc Ronalda un Jūnasa Junlanda piespēlēm 45. minūtē skaitliskajā vairākumā rezultātu 3:1 panāca Janiks Herens.

Kopumā uz ledus pavadītajās 18:20 minūtēs Ķēniņa rēķinā arī divas soda minūtes, viens metiens pa vārtiem un viens bloķēts pretinieku raidījums, kā arī pozitīvs +/- koeficients +1.

Tikmēr Merzļikins uzvarā pār “Davos” tika galā ar 18 no 19 pretinieku metieniem (94,74%), vienīgos vārtus ielaižot otrās trešdaļas 17. minūtē, “Davos” hokejistiem samazinot rezultāta starpību līdz minimumam 1:2. Trešie vārti viesu cietoksnī tika raidīti pašā mača izskaņā, kad vārtsargs jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju.

Savukārt Punnenovs “Tigers” panākumā savā laukumā atvairīja 26 no 28 viesu raidījumiem (92,86%). Abas ripas Ivars ielaida jau pirmajā periodā, kad Rapersvilas klubs nepilnu četrarpus minūšu laikā spējā gūt vārtus gan mazākumā, gan arī vairākumā, trešdaļu noslēdzot savā labā pie rezultāta 2:1.

Vācijas augstākās līgas (DEL) trešās kārtas spēlēs latviešu hokejistu Arvīda Reķa un Riharda Bukarta pārstāvētās komandas piektdien cieta zaudējumus.

Pieredzējušā aizsarga Reķa pārstāvētā Augsburgas “Panther” pretinieku laukumā ar rezultātu 1:2 (1:0, 0:1, 0:1) piekāpās Minhenes “Red Bull” hokejistiem. Reķis šajā mačā spēlēja trešajā aizsargu pārī, taču ar rezultativitātes punktiem neizcēlās.

Tikmēr uzbrucēja Bukarta pārstāvētā Šveningeres “Wild Wings” savā laukumā ar 0:3 (0:0, 0:0, 0:3) atzina Diseldorfas EG pārākumu. Bukarts nebija pieteikts šim mačam.

Savukārt Čehijas augstākās līgas turnīrā Roberts Bukarts piektdien atdeva rezultatīvu piespēli Tršinecas “Ocelārži” uzvarā ar 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) pār Karlovi Vari “Energie”.

Latvijas hokejists laukumā pavadīja 15 minūtes un 15 sekundes, no kurām piecas minūtes un divas sekundes spēlēja vairākumā. Bukarts šo spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu un atdeva rezultatīvu piespēli pirmo vārtu guvumā, kad “Ocelārži” spēlēja vairākumā.