Ķēniņš par sezonu: Bija doma pat “pienaglot slidas”

13/04/2023 09:31
Nokopēts
Ronalds Ķēniņš

Latvijas izlases hokejists Ronalds Ķēniņš sarunā “Sporta Studijas” podkāstā atskatījies uz savu aizvadīto sezonu Šveices augstākās hokeja līgas (NL) klubā “Lausanne”, kā arī uz laiku Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Aizvadītā sezona 32 gadus vecajam Ķēniņam bija ļoti neveiksmīga. Viņš NL čempionātā 46 mačos atzīmējās tikai ar trīs vārtu guvumiem un divām rezultatīvām piespēlēm.

“Fiziski, mentāli viss kopā – visu, ko darīju, likās nepareizi. Nekas neiet, nebija arī tās motivācijas. Mēģināju, uz pāris dienām savācos, bet tad atkal mentāli noej lejā. Varbūt iemesls bija vadība un treneri, bet arī pašam kaut kas iekšā sēdēja un to nevarēju dabūt ārā,” sarežģīto sezonu mēģināja raksturot Ķēniņš. “Tādā veidā varbūt tur esmu savējais, bet vienkārši nevarēju sevi savākt. Bija doma pat “pienaglot slidas”, bet tā jau katram sportistam kādreiz ir bijis, kad nāk domas par karjeras beigšanu, taču pēc tam saka – esmu atgriezies.”

“Sportā var tā būt, ka vari darīt vienalga ko, tu esi tajā spirālē iegājis, bet vienā brīdī viss pēkšņi mainās. Tad tu domā – kur es tāds muļķītis varēju būt? Taču šādā karjeras posmā gan jau esmu otro reizi,” turpināja Ķēniņš, atklājot, ka iepriekš ko līdzīgu viņš piedzīvoja pēc atgriešanās no Ziemeļamerikas. “[Gan toreiz, gan tagad] ir līdzīgas sajūtas – tu ej, tu dari, nav motivācijas, tu saproti, ka tev maksā, bet nevari. Viss bija izmēģināts, pat psihologi, bet tad tu saproti, ka vienkārši uz sevi jāpaskatās spogulī.”

Tāpat Ķēniņš atskatījās uz laiku NHL komandā Vankūveras “Canucks”. Tajā Ķēniņš divu sezonu laikā aizvadīja 38 spēles pamatturnīrā, kur izcēlās ar 12 (4+8) punktiem, bet piecos “play-off” dueļos tika pie vieniem vārtiem un vienas rezultatīvas piespēles.

“Protams, ka tas viss bija vizualizēts un bija vēlme tur nonākt. Tie kas neticēja, tie paši vainīgi. Tie kas ticēja, paldies jums. Tad, kad bija pirmā sezona tur un parakstīju līgumu, tad “play-off” tajā sezonā arī satraumējos. Tad bija grūta vasara, jo trenējos “uz vienas kājas”. Sāku sezonu AHL un jau otrajā spēlē saplēsu ceļgala saites.”

    Pagaidām neviens nav komentējis

Jūsu anonīmais komentārs

TOP notikumi
1
X
2
6.48
4.56
1.55
1.66
4.66
4.97
4.5
3.9
1.72
3.64
3.85
2.06
1.26
5.75
11.5
1.26
6.25
10
logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām