Ķēniņš rezultatīvi asistē, tomēr Merzļikins un ”Lugano” finālsērijā panāk septīto spēli

25/04/2018 23:41

Šveices Nacionālās līgas sestajā finālspēlē šovakar Ronalds Ķēniņš izdarīja rezultatīvu piespēli, tomēr vārtsarga Elvja Merzļikina pārstāvētā ”Lugano” izcīnīja otro uzvaru pēc kārtas (3:2) un panāca septīto maču.

Julians Volkers jau ceturtajā minūtē izvirzīja ”Lugano” vadībā (1:0), taču otrās trešdaļas sākumā mājinieki ar Ķēniņa palīdzību realizēja skaitlisko vairākumu un panāca izlīdzinājumu – 1:1. Latviešu uzbrucējs 25. minūtē izdarīja lielisku piespēli pieredzējušajam somam Lauri Korpikoski un nopelnīja jau savu desmito rezultativitātes punktu izslēgšanas turnīrā.

Lai gan 46. minūtē Gregorijs Hofmans izmantoja ”Lions” noraidījumu un vēlreiz izvirzīja viesus vadībā (2:1), bijušais Ņujorkas ”Rangers” aizsargs Kevins Kleins vien pēc nedaudz vairāk nekā divām minūtēm atjaunoja uz tablo neizšķirtu rezultātu – 2:2.

Nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām somu uzbrucējs Jani Lajunens gan atkal izvirzīja ”Lugano” vadībā (3:2) un finālsērijā, kurā viņa pārstāvētā komanda atradās iedzinējos ar 1:3, panāca septīto maču (3-3), kas pēc divām dienām norisināsies Lugano.

Ķēniņš spēlēja laukuma saimnieku otrajā uzbrucēju trijniekā un laukumā pavadīja nedaudz vairāk nekā 22 minūtes. Šajā laikā viņš izdarīja divus metienus pa Merzļikina sargāto cietoksni un nopelnīja rezultatīvu piespēli, tomēr maču pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu -1.

Regulārajā turnīrā latviešu uzbrucējs 40 spēlēs guva tikai vienus vārtus un atdeva deviņas rezultatīvas piespēles, tomēr izslēgšanas mačos viņš ir viens no ”Lions” līderiem. Aizvadītajās 17 spēlēs Ķēniņš ir izcēlies ar četriem precīziem metieniem un desmit punktiem, būdams komandas ceturtais rezultatīvākais hokejists.

Tikmēr Merzļikins atvairīja 38 no 40 pretinieku metieniem un aizveda ”Lugano” līdz otrajai uzvarai pēc kārtas. Latviešu vārtsargam jau pirms šīs spēles bija gan labākais atvairīto metienu procents, gan vidēji vismazāk ielaisto vārtu skaits izslēgšanas turnīrā. Līdz šim aizvadītajās 16 cīņās viņš bija ticis galā ar 93,2% sāncenšu metienu un vidēji ielaidis tikai 2,24 ripas.

Regulārajā čempionātā Merzļikins devās laukumā 42 spēlēs, neitralizējot 92,1% pretinieku metienu un vidēji mačā ielaižot 2,72 vārtus.