Ķēniņš rezultatīvs uzvarētā Šveices čempionāta spēlē

16/10/2021 12:39
Ronalds Ķēniņš

Latvijas uzbrucējs Ronalds Ķēniņš piektdien atzīmējās ar rezultatīvu piespēli Šveices hokeja augstākās līgas (NL) spēlē, pieliekot roku “Lausanne” komandas uzvarā. Lozannas vienība izbraukumā ar rezultātu 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) pārspēja “Biel-Bienne” komandu.

Ķēniņš rezultativitātes punktu guva mača beigās, kad viduszonā izcīnīja ripu pie apmales un piespēlēja to Andream Glauzeram, kurš ar metienu tukšos vārtos panāca 3:1. Viņš šajā mačā uz ledus pavadīja 16 minūtes un 47 sekundes, kuru laikā vienreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +1. Ķēniņš šajā sezonā 12 mačos guvis divus vārtus un atdevis trīs rezultatīvas piespēles.

Citā mačā graujošu uzvaru izcīnīja vairāku latviešu pārstāvētā Langnavas “Tigers”, kas mājās ar 9:3 (2:0, 5:1, 2:2) pieveica “Ajoie” vienību. No Latvijas hokejistiem laukumā devās tikai uzbrucējs Darels Dukurs, kurš desmit minūtēs un 34 sekundēs vienreiz meta pa vārtiem un tika pie pozitīva lietderības koeficienta. Vārtsargs Ivars Punnenovs palika rezervē, bet viņa kolēģis Roberts Maiers atvairīja 20 no 23 mestajām ripām. Turpretī zaudējumu piedzīvoja uzbrucēja Denisa Smirnova un aizsarga Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas “Servette”, kas viesos ar 0:2 (0:1, 0:1, 0:0) atzina “Fribourg-Gotteron” pārākumu.

Smirnovs desmit minūtēs un 32 sekundēs izpildīja vienu metienu pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, uzvarēja visos četros iemetienos, tomēr bija laukumā abos ielaistajos vārtos, tādējādi tika pie negatīva lietderības koeficienta -2. Smons četru minūšu un 56 sekunžu laikā vienreiz meta pa vārtiem un iekrāja negatīvu lietderību -1.

Uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētā “Bern” piektdien nespēlēja. Turnīra tabulā visas četras Latvijas hokejistu pārstāvētās komandas joprojām atrodas līdzās. “Lausanne” ar 17 punktiem 12 spēlēs ir devītā, “Tigers” seko ar 15 punktiem 15 dueļos, tālāk ir “Bern” ar 14 punktiem 13 cīņās, bet “Servette” ar deviņiem punktiem 13 mačos ir priekšpēdējā 13 komandu konkurencē. Iepriekšējā sezonā Nacionālās līgas turnīra finālā Ženēvas “Servette” piekāpās “Zug” hokejistiem.