Ķēniņš rezultatīvs zaudējumā Šveicē

20/02/2021 11:47
Ronalds Ķēniņš

Latvijas hokejists Ronalds Ķēniņš piektdien Šveices augstākās hokeja līgas (NLA) spēlē izcēlās ar gūtiem vārtiem, taču viņa pārstāvētā komanda “Lausanne” piedzīvoja zaudējumu pagarinājumā. “Lausanne” viesos ar 5:6 (1:0, 3:3, 1:2, 0:1) papildlaikā zaudēja “Bern”.

Ķēniņš guva vārtus 32.minūtē, panākot izlīdzinājumu 3:3. Ķēniņš laukumā pavadīja 19 minūtes un 13 sekundes, no kurām pusotru minūti Latvijas uzbrucējs spēlēja vairākumā. Viņš piecreiz meta pa vārtiem, reizi bloķēja pretinieka metienu un spēli noslēdza ar lietderības koeficientu +1. Uzvarētāju rindās ar trim (1+2) rezultativitātes punktiem izcēlās aizsargs Kalle Andešsons.

Citā spēlē pie uzvaras tika uzbrucēja Denisa Smirnova pārstāvētā Ženēvas  Servette”, kas mājās ar 7:5 (2:2, 4:2, 1:1) apspēlēja Rapersvīlas “Jona Lakers”. Smirnovs laukumā pavadīja sešas minūtes un 17 sekundes, spēli noslēdzot ar lietderības koeficientu +1. Uzvarētāju rindās trīs vārti un četri rezultativitātes punkti Līnusam Ūmarkam.

Visbeidzot Langnavas “Tigers” bez Ivara Punnenova vārtos viesos ar 2:5 (0:1, 1:3, 1:1) zaudēja Cīrihes “Lions”. Uzbrucējs Toms Andersons Langnavas komandā laukumā devās pirmajā virknējumā un spēlēja 13 minūtes un 11 sekundes. Viņš vienreiz meta pa pretinieku vārtiem un spēli noslēdza ar +/- rādītāju mīnus viens. Pa diviem punktiem “tīģeru” labā sakrāja paskāls Bergers (1+1) un Bens Maksvels (0+2), bet “lauvu” komandā divi (1+1) rezultativitātes punkti Dominikam Dīmam.

No Latvijas hokejistu pārstāvētajiem klubiem Šveices čempionātā visaugstāk atrodas “Lausanne”, kas ar 58 punktiem 31 spēlē ieņem sesto vietu. Denisa Smirnova un Sanda Smona pārstāvētā Ženēvas “Servette” ar 57 punktiem 32 mačos ierindojas septītajā vietā, bet “Tigers” ar 27 punktiem 38 dueļos ir pēdējā 12 klubu konkurencē. Iepriekšējā sezonā NLA turnīrs noslēdzās pēc regulārā čempionāta, tādējādi otro reizi vēsturē un pirmo reizi kopš 1940.gada netika kronēts Šveices čempions hokejā.