Ķēniņš sešās minūtēs gūst divus vārtus un nokārto ”Lausanne” uzvaru pār NLA līderi

28/10/2018 08:00

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš sestdien izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē, kaldinādams “Lausanne” komandas uzvaru.

Lozannas vienība savā laukumā ar rezultātu 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) pārspēja NLA kopvērtējuma līderi “Biel-Bienne” komandu.

Ķēniņš pirmo reizi mačā atzīmējās trešā perioda desmitajā minūtē, kad panāca 3:2, bet nepilnas sešas minūtes vēlāk viņš guva ceturtos vārtus Lozannas komandas labā.

Latviešu uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 20 minūtes un 37 sekundes, kuru laikā sešas reizes meta pa vārtiem, zaudēja divos iemetienos un tika pie pozitīva lietderības koeficienta +2.

Kā vēstīts, piektdien Ķēniņš atzīmējās ar rezultatīvu piespēli, “Lausanne” viesos ar 2:1 pārspējot “Biel-Bienne” hokejistus.

Viņš šajā sezonā 15 spēlēs guvis četrus vārtus, veicis trīs rezultatīvas piespēles un iekrājis negatīvu lietderības koeficientu -1.

Tāpat teicamu maču aizvadīja Latvijas izlases vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš palīdzēja “Lugano” komandai viesos ar rezultātu 6:1 (2:0, 1:0, 3:1) pārspēt “Davos” vienību.

Merzļikinam pietrūka tikai pusotras minūtes, lai šajā mačā nostāvētu “sausā”. Latviešu vārtsargs šajā duelī atvairīja 28 no 29 pretinieku mestajām ripām.

Latvijas izlases vārtsargs šajā sezonā 12 spēlēs vidēji ielaidis 2,27 vārtus un atvairījis 93,18% metienu, kas ir sestais labākais rādītājs līgā.

Tikmēr vārtsarga Ivara Punnenova un uzbrucēja Riharda Melnalkšņa pārstāvētā Langnau “Tigers” viesos ar 6:2 (2:1, 2:1, 2:0) apspēlēja Ženēvas “Servette” komandu.

Punnenovs šobrīd dziedē savainojumu, tāpat spēles pieteikumā nebija arī Melnalkšņa.

Šveices augstākās līgas kopvērtējumā līderpozīciju ar 30 punktiem 15 spēlēs ieņem “Biel-Bienne”, bet ceturtā ar 24 punktiem 13 mačos ir Langnau “Tigers”. Tikmēr “Lausanne” ar 19 punktiem 15 cīņās ir devītā, kamēr uzreiz aiz tās ar 18 punktiem 13 spēlēs ir “Lugano”.