Ķēniņš sezonu noslēdz ar divām rezultatīvām piespēlēm; Mitens neglābj komandu AHL

03/04/2022 11:46
Ronalds Ķēniņš

Šveice

Latvijas uzbrucējs Ronalds Ķēniņš sestdien atdeva divas rezultatīvas piespēles Šveices augstākās hokeja līgas (NL) ceturtdaļfināla sērijas piektajā spēlē, viņa pārstāvētajai “Lausanne” komandai piedzīvojot zaudējumu un noslēdzot sezonu. Lozannas hokejisti viesos ar rezultātu 4:5 (1:1, 2:2, 1:1, 0:1) papildlaikā zaudēja “Fribourg-Gotteron” komandai un sērijā līdz četrām uzvarām piekāpās ar 1-4.

Ķēniņš otrā perioda pirmajā pusē pusotras minūtes laikā piespēlēja divos Martina Gernata vārtu guvumos, palīdzot no 1:2 panākt 3:2. Viņš šajā cīņā uz ledus pavadīja 22 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā divreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Izslēgšanas turnīrā Ķēniņš piecās spēlēs guva divus punktus par sestdien nopelnītajām rezultatīvajām piespēlēm, bet regulārajā čempionātā viņam 43 mačos bija septiņi vārti un 13 rezultatīvas piespēles.

Tikmēr uzbrucēja Mika Indraša pārstāvētā “Biel-Bienne” mājās ar 1:3 (1:0, 0:0, 0:3) zaudēja Cīrihes “Lions”, kas sērijā panāca 3-3. Indrašis 14 minūtēs un astoņās sekundēs četrreiz meta pa vārtiem, bloķēja vienu metienu, uzvarēja vienā no četriem iemetieniem un tika pie negatīva lietderības koeficienta -2. Indrašis ir vienīgais no latviešu hokejistiem, kurš turpina izslēgšanas turnīru. Iepriekšējā sezonā Nacionālās līgas turnīra finālā Ženēvas “Servette” piekāpās “Zug” hokejistiem.

AHL

Latvijas vārtsargs Mareks Mitens sestdien neglāba Jūtikas “Comets” komandu no zaudējuma Amerikas Hokeja līgas (AHL) spēlē. “Comets” viesos ar rezultātu 2:3 (1:0, 1:1, 0:2) zaudēja Lehaiveli “Phantoms” hokejistiem. Mitens šajā cīņā atvairīja 23 no 26 pretinieku mestajām ripām. Viņš šosezon 15 AHL dueļos caurmērā ielaidis 3,15 ripas un atvairījis 89,5% metienu.

Tikmēr Ebotsfordas “Canucks” komanda, kuras vārtsargs Artūrs Šilovs pagaidām spēlē ECHL turnīrā, mājās ar 6:1 (3:0, 1:0, 2:1) pārspēja Lavālas “Rocket”. “Comets” ar 85 punktiem 62 spēlēs ieņem pirmo vietu Ziemeļu divīzijā, bet “Canucks” ar 68 punktiem 58 cīņās ir piektā Klusā okeāna divīzijā.

Regulārajā čempionātā līdz aprīļa beigām komandas aizvadīs nevienādu spēļu skaitu – 76, 72, vai 68 -, sadalot vietas pēc izcīnīto punktu/maču attiecības. Plānots, ka, sākot ar nākamo sezonu, visas vienības regulārajā turnīrā aizvadīs pa 72 spēlēm