Ķēniņš uzvar Punnenovu, zaudējums arī Merzļikinam

09/09/2017 16:00
Ronalds Ķēniņš, Sportazinas.com

8. septembrī Šveices augstākajā hokeja līgā (NLA) sezonu atklāja latviešu pārstāvētie klubi. Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes “Lions” ar 3:4 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0) pagarinājumā pārspēja Ivara Punnenova pārstāvēto Langnau “Tigers”, taču citā spēlē Elvja Merzļikina pārstāvētā “Lugano” atzina “Ambri-Piotta” komandas pārākumu.

Langnau un Cīrihes komandu duelī rezultātu atklāja Punnenova pārstāvētā komanda, kas līdz otrās trešdaļas vidum spēja gūt trīs vārtus, divreiz izceļoties somu uzbrucējam Ēro Elo. Ķēniņa pārstāvētā “Lions” pie šāda rezultāta neapstājās un spēja atspēlēties. Spēles 56. minūtē 3:3 panāca zviedru uzbrucējs Roberts Nilsons, taču pagarinājuma ceturtajā minūtē uzvaras vārtus guva “Lions” uzbrucējs Kevins Kleins, kurš vēl aizvadītajā sezonā pārstāvēja Nacionālās Hokeja Līgas (NHL) klubu Ņujorkas “Rangers”.

Ķēniņš laukumā bija 14 minūtes un 54 sekundes, ar punktiem neizceļoties, taču izdarot vienu metienu uz Punnenova sargātajiem vārtiem un spēli noslēdzot ar negatīvu lietderības koeficientu (-1).

Punnenovs šajā spēlē atvairīja 24 no 28 pretinieku raidītajiem metieniem.

Merzļikins sezonu iesāka ar 25 atvairītiem metieniem, tomēr “Lugano” savā laukumā ar 3:4 (0:1, 1:1, 2:2) piekāpās “Ambri-Piotta” komandai.

Pagājušajā sezonā “Lugano” komanda nepārvarēja NLA turnīra pusfinālu, “Lions” apstājās ceturtdaļfinālā, bet “Tigers” izslēgšanas sacensībās neiekļuva.

Vācijas augstākajā hokeja līgā (DEL) sezonu atklāja arī latviešu aizsarga Arvīda Reķa pārstāvētā Augsburgas “Panther” komanda, kas viesos ar 4:2 (2:0, 1:2, 1:0) pieveica Diseldorfas EG komandu.

Bijušais Latvijas izlases aizsargs spēlē izcēlās ar diviem divu minūšu noraidījumiem, kurus pretinieku komanda nespēja izmantot. Reķi spēli pabeidza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Pagājušajā sezonā “Panther” komanda regulārajā čempionātā izcīnīja sesto vietu, pēc četru gadu pārtraukuma iekļūstot izslēgšanas turnīrā, tomēr ceturtdaļfinālā saspringtā sērijā ar 3-4 piekāpās Nirnbergas “Thomas Sabo Ice Tigers” hokejistiem.

Pieredzējušais latviešu aizsargs pagājušajā sezonā regulārajā čempionātā 43 spēlēs guva piecus vārtus un atdeva četras rezultatīvas piespēles, bet septiņās izslēgšanas turnīra spēlēs viņa rēķinā bija viena rezultatīva piespēle.