Ķēniņš: Varbūt uzvara nebija tā smukākā, bet beigās nospēlējām kā komanda

16/05/2022 21:45
Nokopēts
Ronalds Ķēniņš

Latvijas izlase, mača izskaņā spējot nosargāt uzvaru pār Norvēģiju, spēlēja kā saliedēta komanda, sarunā ar aģentūru LETA teica Latvijas valstsvienības uzbrucēja Ronalds Ķēniņš.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase ar rezultātu 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) uzvarēja Norvēģiju un izcīnīja pirmo uzvaru šajā pasaules čempionātā. “Domāju, ka beidzot kārtīgi saspēlējāmies,” izcīnīto uzvaru skaidroja Ķēniņš. “Pirmajā spēlē mums vēl nesanāca viss tik labi, sanāca, ka ieskrējāmies. Ņemot vērā kā spēlējām otrajā mačā, mēs noteikti bijām pelnījuši uzvaru. Un tagad vienkārši turpinājām tajā spēlē iesākto. Varbūt tas sākums nebija labākais, bet uzvara nebija tā smukākā, bet beigās nospēlējām kā komanda un izcīnījām šo uzvaru.”

Mazāk nekā minūti līdz pamatlaika beigām Ķēniņš Latvijas vārtu priekšā saķērās ar norvēģi Andrēasu Martinsenu, abiem nopelnot divu minūšu sodus par rupjību. Pats hokejists norādīja, ka tik saspringtās spēļu galotnēs šādi noraidījumi piederas pie lietas. “Tas jau normāli tādas spēles beigās. Redzēju, ka mēs jau bijām nedaudz saguruši un vajadzēja pacīnīties nedaudz vairāk, lai varētu aiziet atpūsties pēc spēles,” piebilda Ķēniņš.

Pirmajos divos mačos Latvija cieta neveiksmes pret ASV un Somiju, piekāpjoties attiecīgi ar rezultātiem 1:4 un 1:2, taču hokejists norādīja, ka izlasē noskaņojums tādēļ nebija mainījies, un spēlētāji bija gatavi iet atkal laukumā un cīnīties par uzvarām. “Tagad bijām atpūtušies, tāpēc bija vairāk motivācijas, jo arī zinājām, ka bijām pelnījuši uzvaru pret Somiju. Varbūt nebija skaistākā spēle, bet svarīgi ir uzvarēt arī šādus mačus,” stāstīja uzbrucējs. Ķēniņš uzvarā pār Norvēģiju arī asistēja pirmajā vārtu guvumā, kad no tālas Kārļa Čukstes piespēles, Rūdolfs Balcers saņēma ripu uzbrukuma zonā, piespēlēja to Ķēniņam, kurš tālāk aizvirzīja ripu Rodrigo Ābolam uz vārtu priekšu, kapteinim izvirzot vienību vadībā ar 1:0.

Ceturtdien Latvijai pretī stāsies Čehija, un dienu vēlāk Latvija cīnīsies ar Austriju. Svētdien latvieši pirmo reizi pasaules čempionātā spēlēs pret Lielbritānijas hokejistiem, bet grupu turnīru noslēgs 24.maijā ar maču pret Zviedriju.

logo

Vai vēlaties saņemt paziņojumus par svarīgākajām ziņām