Kers: Karijs ir viens no unikālākajiem spēlētājiem NBA vēsturē

Stefens Karijs, Sportazinas.com
Foto: AP

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) pēdējo divu sezonu čempiones Goldensteitas ”Warriors” galvenais treneris Stīvs Kers paudis viedokli, ka viņa pārstāvētās komandas zvaigzne Stefens Karijs ir viens no unikālākajiem spēlētājiem visā līgas vēsturē.

”Karijs ir viens no unikālajiem spēlētājiem NBA vēsturē,” sarunā ar ”California Sunday” atzina Kers. ”Nav daudz spēlētāji, kuri ar tādu augumu, kāds ir viņam, var atstāt tik lielu ietekmi uz spēli. Mēs ar viņu esam līdzīgi parametros (191 centimetri un 85 kilogrami), taču tagad tiek spēlēts pavisam citādāks basketbols.”

”Piemēram, tagad vairs spēlētājs nedrīkst pieskarties pretiniekam ar abām rokām. Pirms 12 gadiem uzbrūkošās komandas basketbolistu varēja mierīgi pieturēt ar abām rokām, bet šobrīd to darīt nedrīkst,” teica ”Warriors” galvenais treneris.

”Tomēr es nekad neredzēju spēlētājus līdzīgi Karijam izpildot metienus un ķerot bumbas. Lielākā daļa basketbolistu ir attīstīti tikai vienā virzienā, taču Karijs lieliski izpilda metienus jebkurā situācijā un jebkurā brīdī. Viņš ir vienreizējs spēlētājs.”

30 gadus vecais Karijs aizvadītajā NBA pamatturnīrā vidēji guva 26,4 punktus, kā arī izdarīja 6,1 rezultatīvu piespēli un savāca 5,1 atlēkušo bumbu. Savukārt ”play-off” viņš vidēji guva 25,5 punktus un atdeva 5,4 rezultatīvas piespēles.

Kariju 2009. gada draftā ar kopējo septīto numuru izvēlējās ”Warriors” vienība un kopš tā laika viņš visas sezonas ir pavadījis komandas paspārnē. Karjeras laikā Karijs kļuvis par trīskārtējo NBA čempionu, divas reizes bijis pamatturnīra vērtīgākais spēlētājs, kā arī piecas reizes piedalījies NBA Visu Zvaigžņu spēlē.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par