“Khimki” atgriešanās spēlē pārspēj “Valencia”, “Žalgiris” uzvar “Crvena Zvezda” (VIDEO)

13/10/2017 23:06

Piektdien, 13.oktobrī ULEB Eirolīgā ar uzvaru atgriezās Maskavas apgabala “Khimki”, kas savā laukumā ar 75:70 uzvarēja “Valencia”. Citā šīs dienas spēlē “Žalgiris” noturēja uzvaru pār Belgradas “Crvena Zvezda”.

Spēle Krievijas galvaspilsētas arēnā sākās ar 4:18 punktu izrāvienu Valensijas labā un puslaiku noslēdzot ar 47:54. Otrā puslaika sākumā spēlē viss mainījās uz otru pusi. “Valencia” nespēja gūt grozu gandrīz 10 minūtes un tas ļāva “Khimki” veikt 19:3 izrāvienu. “Valencia” vairs nespēja sasmelt izlieto ūdeni un piedzīvoja likumsakarīgu zaudējumu ar 75:70.

Uzvarētāju rindās ar 19 punktiem izcēlās Aleksejs Šveds, kamēr jaunpienācējs Tomass Robinsons, nākot no soliņa pievienoja 16 punktus un 6 atlēkušās bumbas. Malkolma Tomasa kontā 10 punkti un 13 pārtvertas bumbas. “Valencia” rindās Ērikam Grīnam 22 punkti un astoņas atlēkušās, kamēr Tiboram Pleisam sešos no septiņiem metieniem 13 punkti.

Spēle starp Kauņas “Žalgiri” un Belgradas “Crvena Zvezda” sākās līdzīgi. Pārsvaru neizdevās gūt ne vienai, ne otrai komandai. Zem groziem gan dominēja “Žalgiris”, ļaujot viesiem puslaikā izcīnīt vien sešas atlēkušās bumbas. Puslaika izskaņā ar Pauļa Jankūna precīzajiem metieniem “Žalgirim” tomēr izdevās gūt trīs punktu pārsvaru – 43:40.

Arī trešajā ceturtdaļā turpinājās visai līdzīga spēle. Viesi no Belgradas jau pirmajās divās minūtēs sakrāja piezīmju normu, taču tas nebija šķērslis, lai ceturtdaļu noslēgtu ar plus četri – 57:53.

Pēdējās ceturtdaļas ieskaņā Pangoss uzņēmās iniciatīvu, guva astoņus punktus pēc kārtas un ļāva “Žalgirim” atgūt vadību (61:59). Turpmāk mājinieki vēlreiz attālinājās, taču ne uz ilgu laiku. Nepilnas četras minūtes pirms beigām Pero Antičs ar tālmetienu atkal panāca tikai mīnus divi “Zvezdai” – 68:70. Turpmākās minūtēs turpinājās līdzīga spēle, kas solīja arī nervozu iznākumu. Pēdējās 10 sekundēs viesi bija iedzinējos ar divu punktu pārsvaru. Teilors Ročestijs izmantoju atlikušo laiku un pēdējā brīdī izmeta trīspunktnieku, kas nebija sekmīgs. Līdz ar to, “Žalgiris” svinēja sezonas pirmo uzvaru.

“Žalgiris” rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Pauļs Jankūns, kuram arī piecas atlēkušās bumbas. Kevins Pangoss guva 14 punktus, bet 11 punkti un sešas bumbas Edgaram Ulanovam. “Crvena Zvezda” labā 18 punkti Milko Bjelicam, bet ar 17 izcēlās Pero Antičs.