KHL: Ābola “Lada” atspēlējas pret spēcīgo “Jokerit”, bet cieš zaudējumu bullīšos

18/12/2017 22:13

Latvijas speciālista Arta Ābola trenētā Toljati “Lada”, kur par galvenā trenera asistentu strādā Viktors Ignatjevs un pārstāv šobrīd savainotais aizsargs Kristaps Sotnieks pirmdien cieta zaudējumu dramatiskā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē,

“Lada” viesos ar rezultātu 3:4 (0:2, 0:0, 3:1, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja “Jokerit” vienībai.

“Lada” pēc pirmajiem diviem periodiem zaudēja ar rezultātu 0:2, bet trešajā trešdaļā pirmajās 13 minūtēs iemeta trīs vārtus, ar diviem precīziem metieniem atzīmējoties Denisam Zernovam. Tiesa, 24 sekundes pirms pamatlaika beigām, “Jokerit” vienībai spēlējot bez vārtsarga, bet ar sešiem laukuma spēlētājiem, dāņu uzbrucējs Peters Regins izrāva neizšķirtu. Papildlaikā vārti netika gūti, bet pēcspēles metienu sērijā pārāki ar 3:2 bija mājinieki, uzvaras “bullīti” iemetot Olli Palolam.

Sotnieks savainojuma dēļ nav spēlējis kopš 12.oktobra.

Tikmēr citā KHL mačā aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” savā laukumā ar rezultātu 4:2 (0:0, 2:1, 2:1) pārspēja Habarovskas “Amur”.

Uzvarētājiem ar diviem gūtiem vārtiem un rezultatīvu piespēli atzīmējās slovēņu uzbrucējs Roberts Saboličs.

Bārtulis nebija komandas pieteikumā.

Trešdien pie “Admiral” viesosies Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”, bet ceturtdien rīdziniekiem būs mačs ar “Amur” hokejistiem.

Savukārt negaidītu uzvaru pirmdien izcīnīja KHL pastarīte Hantimansijskas “Jugra”, kas viesos ar rezultātu 5:1 (0:1, 2:0, 3:0) pārspēja Omskas “Avangard”.

Tikmēr Austrumu konferences līdere Kazaņas “Ak Bars” savu skatītāju priekšā ar rezultātu 2:1 (1:0, 1:1, 0:0) pārspēja Ufas “Salavat Julajev”.

Pie “sausās” uzvaras pirmdien tika Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, kas viesos ar rezultātu 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) apspēlēja “Soči” vienību. Iļja Ježovs “Ņeftehimik” vārtos atvairīja visas 27 pretinieku mestās ripas.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rīgas “Dinamo”, sākot sezonas tālāko izbraukumu, ar 1:3 (0:2, 0:0, 1:1) zaudēja Latvijas izlases aizsarga Artūra Kuldas pārstāvētajai Pekinas “Kuņluņ Red Star” vienībai.

Latvijas kluba labā vārtus guva komandas kapteinis Miks Indrašis, kuram tas bija 19.precīzais metiens sezonā, taču ar to bija par maz, jo Ķīnas klubs jau pirmajā trešdaļā bija ieguvis divu vārtu pārsvaru.

Artūrs Kulda šajā mačā laukumā bija 21 minūti un trīs sekundes, reizi metot pa vārtiem un bloķējot divus metienus.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 107 punktiem 41 mačā ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, bet ar 93 punktiem seko Maskavas CSKA. Savukārt vēl par desmit punktiem atpaliek Helsinku “Jokerit”.

Latvijas izlases kapteiņa Kaspara Daugaviņa pārstāvētā un Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 71 punktu ir piektā, bet Mārtiņa Karsuma pārstāvētā Maskavas “Dinamo” vienība ar 65 punktiem atrodas pozīciju zemāk.

Savukārt konferences pēdējā vietā ir Rīgas “Dinamo”, kas tikusi pie 35 punktiem 42 mačos, no priekšpēdējā vietā esošās “Slovan” atpaliekot piecus punktus. Latvijas klubs pašlaik par diviem punktiem apsteidz Austrumu konferences un visas līgas vājāko komandu Hantimansijskas “Jugra”.

Tikmēr Austrumu konferencē vienvadībā ar 79 punktiem atrodas Kazaņas “Ak Bars” komanda, otrā ar 69 punktiem kā savas divīzijas līdere ir Omskas “Avangard”, kamēr 73 punkti ir “Ņeftehimik” un Jekaterinburgas “Avtomobilist” kontā.

“Kuņluņ Red Star” vienība ar 48 punktiem ir 11.pozīcijā. Tikmēr”Admiral” ar 45 punktiem atrodas vienu vietu zemāk, bet priekšpēdējā, 13.pozīcijā, ar 36 punktiem ir “Lada”.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.