KHL Austrumu līdere piedzīvo kaunpilnu sagrāvi Habarovskā

21/10/2020 15:34
Mihals Jordans

Ar visai negaidītu rezultātu noslēdzās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēle Habarovskā starp vietējo “Amur” un Kazaņas “Ak Bars”, mājiniekiem svinot pārliecinošu panākumu ar 7:1.

Vietu viesu vārtos ieņēma 18 gadīgais Artūrs Ahtjamovs, kuram gan spēlē noslēdzās pēc pirmajiem ielaistiem vārtiem piektajā minūtē. Kā vēlāk skaidroja allaž emocionāls “Ak Bars” galvenais treneris Dmitrijs Kvartaļnovs, tajā epizodē vārtsargs kļūdījās, noradot, ka viņš vispār nebija gatavs spēlei.

Vārtos stājās Amirs Miftahovs, kura vārtos pirmā ripa ielidoja četras minūtes vēlāk, savukārt trešdaļās turpinājumā Mihals Jordans realizēja vairākumu, pirmajam periodam noslēdzoties ar 3:0. Nākamajās 20 minūtēs “Ak Bars” izdevās piebremzēt mājiniekus un samazināt deficītu, kas gan netraucēja “Amur” iemest vēl divus golus un panākt 5:1.

Noslēdzošajā trešdaļā “Amur” mierīgi novadīja maču līdz uzvarai, svinot pārliecinošāku panākumu šosezon. Īpaši spilgti nospēlēja Habarovskas kluba kapteinis Jordans, kura kontā “hat-trick”. Jāatzīmē, ka no septiņiem “Amur” vārtiem četri tika iemesti vairākumā, bet vieni – mazākumā.

Līdz ar šo uzvaru “Amur” ielauzās “play-off” zonā, kur ar 16 punktiem 20 spēlēs ieņem septīto pozīciju Austrumos. Te gan jāizceļ, ka tuvākajām konkurentēm ir mazāk spēļu – Ņižņijnovgorodas “Torpedo” 15 punktus sakrājusi 17 mačos, bet Nursultanas “Barys” – 12 spēlēs.