KHL: Bārtulim un “Admiral” sausais zaudējums pret Kazaņu

29/10/2017 12:54

Latvijas hokeja aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Vladivostokas “Admiral” svētdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē savās mājās piedzīvoja “sauso” zaudējumu pret Austrumu konferences līderi Kazaņas “Ak Bars”.

Vladivostokas komanda cieta neveiksmi ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:1, 0:1), ciešot otro zaudējumu pēc kārtas, kamēr “Ak Bars” tika pie ceturtās uzvaras pēdējos piecos mačos.

Rezultātu otrā perioda pēdējā minūtē atklāja soms Ate Ohtamā. Laukumā ritēja līdzīga spēkošanās, pamatlaika beigās “Admiral” komandai nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču sekundi pirms trešā perioda noslēguma “Ak Bars” uzbrucējs Jirži Sekāčs ripu raidīja tukšos pretinieku vārtos.

Kazaņas kluba vārtsargs Emiļs Garipovs atvairīja 30 pretinieku metienus, trešo reizi sezonā savus vārtus nosargājot neieņemtus.

Bārtulis spēlēja 23 minūtes un piecas sekundes, kas bija otrs ilgākais laiks komandā, reizi metot pa vārtiem.

“Admiral” kapteinis Bārtulis šosezon 24 spēlēs atzīmējies ar četrām rezultatīvām piespēlēm.

Tikmēr vēl vienā mačā Habarovskas “Amur” mājās papildlaikā ar 5:4 (1:1, 2:2, 1:1, 1:0) uzvarēja Ņižņekamskas “Ņeftehimik”, kam pārtrūka četru uzvaru sērija.

“Amur” trīs reizes bija iedzinējos, taču 45.minūtē panāca neizšķirtu, bet papildlaika pirmajā minūtē uzvaras vārtus guva Vladislavs Ušeņins. Habarovskas komandā divus vārtus guva un rezultatīvu piespēli atdeva Vitālijs Atjušovs, bet “Ņeftehimik” rindās divi precīzi metieni Bogdanam Jakimovam.

Svētdien savu kārtējo spēli aizvadīs arī KHL pastarīte Rīgas “Dinamo”, kas plkst.17 “Arēnā Rīga” uzņems Minskas “Dinamo” hokejistus.

Rietumu konferences un visas līgas pārliecinoša līdere ar 76 punktiem 28 mačos ir Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA, bet tai ar 53 punktiem seko Maskavas CSKA. Savukārt Helsinku “Jokerit” kontā ir 55 punkti, bet CSKA tai ir priekšā kā Tarasova divīzijas līdere.

Tikmēr Kaspara Daugaviņa pārstāvētā un Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar 42 punktiem ir piektā. Septītajā pozīcijā ar 38 punktiem atrodas Maskavas “Dinamo” vienība, kur spēlē Mārtiņš Karsums, bet konferences un visas līgas pēdējā vietā ir Rīgas “Dinamo”, kas tikusi vien pie 13 punktiem 25 mačos.

Austrumu konferencē līderpozīcijā ar 56 punktiem 26 spēlēs joprojām ir Kazaņas “Ak Bars” vienība, kam ar 48 punktiem seko Omskas “Avangard”. Tikmēr Ņižņekamskas “Ņeftehimik” ir tikusi pie 49 punktiem, bet “Avangard” ir augstāk kā Černiševa divīzijas līdere.

Tikmēr Artūra Kuldas pārstāvētā Pekinas “Kuņluņ Red Star” komanda ar 38 punktiem ir astotā, kamēr “Admiral” ar 27 punktiem atrodas 12.pozīcijā, bet vienu vietu zemāk ar 23 punktiem ir Kristapa Sotnieka pārstāvētā un Arta Ābola trenētā Toljati “Lada”, kas ieguvusi 23 punktus 26 spēlēs.

Šajā sezonā KHL piedalās 27 vienības, kas ir par divām mazāk nekā iepriekšējā, jo sacensībās vairs nestartē Zagrebas “Medveščak” no Horvātijas un Novokuzņeckas “Metallurg”. Katrs klubs regulārajā čempionātā aizvadīs pa 56 spēlēm, kas būs pa četrām mazāk nekā iepriekšējās trijās sezonās.