KHL: Čempioni kā pirmie iekļūst Austrumu konferences finālā

15/03/2017 19:07

Pašreizējā Gagarina kausa īpašniece Magņitogorskas “Metallurg” trešdien kā pirmā sasniedza šīs sezonas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izslēgšanas spēļu pusfinālu, otro sezonu pēc kārtas un trešo pēdējo četru gadu laikā iekļūstot Austrumu konferences finālā.

Magņitogorskas komanda trešdien viesos sīvā cīņā pagarinājumā ar 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, 1:0) uzvarēja Kazahstānas klubu Astanas “Baris”, sērijā līdz četrām uzvarām svinot pārliecinošu panākumu ar 4-0.

Cīņas rezultātu spēles 11.minūtē atklāja mājinieki, izceļoties Kazahstānas izlases naturalizētajam kanādietim Naidželam Dousam. “Baris” pirmo reizi šajā sērijā pirmie guva vārtus, un ar minimālu 1:0 bija vadībā līdz pat 47.minūtei, kad savu vārdu atkal teica “Metallurg” vadošā maiņa. Vispirms Jans Kovāržs panāca 1:1, bet divas minūtes vēlāk aizsargs Kriss Lī vadībā jau izvirzīja viesus, kuri abus vārtus guva skaitliskajā vairākumā.

Astanas klubs nepadevās un astoņas minūtes pirms trešā perioda beigām Ņikita Mihailiss atjaunoja līdzsvaru 2:2. Pamatlaikā uzvarētāju neizdevās noskaidrot, bet papildlaikā, kad ritēja spēles 79.minūte, “Metallurg” trešo reizi spēlē izmantoja viena spēlētāja pārsvaru, pēc teicamas Sergeja Mozjakina piespēles savus otros vārtus iemetot Kovāržam. Spēles videotiesnesis vēl gan pētīja šīs epizodes atkārtojumu, jo bija aizdomas, ka čehu uzbrucējs ripu vārtos ieraidīja ar slidu, tomēr bija redzams, ka čehs teicami nospēlējis ar nūju, tāpēc Magņitogorskas komanda varēja svinēt uzvaru.

Austrumu konferences ceturtdaļfinālā “Metallurg” ar 4-1 uzvarēja KHL šīs sezonas debitanti Pekinas “Kuņluņ Red Star” no Ķīnas.

Magņitogorskas “Metallurg” 2014. un 2016.gadā izcīnīja Gagarina kausu, bet KHL deviņu gadu pastāvēšanas vēsturē izslēgšanas spēļu pusfinālu sasniegusi ceturto reizi. Pērn “Metallurg” finālā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA hokejistus.

Austrumu konferences finālā Magņitogorskas komanda tiksies ar Kazaņas “Ak Bars” un Omskas “Avangard” dueļa uzvarētājiem. Trešdien notikušajā šīs sērijas ceturtajā spēlē “Ak Bars” savā laukumā uzvarēja ar 2:1 (2:0, 0:0, 0:1), sērijā panākot 3-1.

Pirmajā periodā “Ak Bars” hokejisti izvirzījās vadībā ar 2:0, kad pa vārtiem guva Aleksandrs Svitovs un Andrejs Popovs. Turpinājumā “Avangard” ilgu laiku neizdevās atbildēt ar precīzu metienu, taču tas beidzot izdevās trešās trešdaļas otrajā minūtē, kad rezultātu līdz minimumam samazināja Nikolajs Ļemtjugovs.

Atlikušajā pamatlaika daļā Omskas vienība centās atspēlēties, turklāt gandrīz pēdējās divas minūtes spēlēja sešatā pret četriem “Ak Bars” hokejistiem, taču panākt neizšķirtu viesi tā arī nespēja.

Šīs sērijas piektais mačs, kas var būt arī noslēdzošais, notiks piektdien Omskā.

“Ak Bars” komanda par Gagarina kausa čempioni kļuvusi KHL pirmajās divās sezonās 2009. un 2010.gadā, kamēr “Avangard” izcīnīt šo trofeju vēl nav izdevies, lai gan 2012.gadā tā spēlēja finālā, kur piekāpās toreiz Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Maskavas “Dinamo”.

LETA jau ziņoja, ka Rietumu konferences pusfināla sērijā Znaroka un Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA ir vadībā ar 3-1 pret Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas “Dinamo”, kamēr Maskavas CSKA un Jaroslavļas “Lokomotiv” divcīņā pēc četriem mačiem ir līdzsvars 2-2.

Rietumu konferences ceturtdaļfinālā Maskavas “Dinamo” ar 4-1 uzvarēja Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kuru trenē Pēteris Skudra un Ģirts Ankipāns. Tikmēr Sanktpēterburgas SKA ar 4-0 uzvarēja Maskavas apgabala “Vitjaz”. Vēl Maskavas CSKA ar 4-0 pieveica Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku “Jokerit”, bet Jaroslavļas “Lokomotiv” ar 4-1 uzvarēja Minskas “Dinamo”.

Kā zināms, Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” savā neveiksmīgākajā sezonā deviņos KHL aizvadītos gados palieka pēdējā vietā 14 Rietumu konferences komandu vidū. bet visā līgā ieņēma pirmspēdējo 28.pozīciju.