KHL hokejistu arodbiedrības vadītājs: Nezinu nevienu spēlētāju, kurš atbalstītu algu publicēšanu

Vadims Šipačovs, sportazinas.com
KHL apmaksātākais hokejists Vadims Šipačovs | Foto: Maskavas "Dynamo"

Kontinentālās hokeja līgas () spēlētāju arodbiedrības vadītājs Andrejs Kovaļenko sarunā ar “Russia-Hockey” pauda viedokli, ka hokejistu algu publicēšana nav vajadzīga.

Gaidāmajā sezonā KHL stāsies spēkā algu griesti 900 miljonu rubļu (11,5 miljoni eiro) apmērā, kas piespieda klubus samazināt hokejistu atalgojumus. 2019./2020. gada sezonā līgā bija astoņas vienības, kuru algu budžets pārsniedza 900 miljonus rubļu, dažos gadījumos klubi algām tērēja pat divreiz vairāk.

Starpsezonā tika publicēti vairāku komandu algu budžeti ar hokejistu algām. Lai gan dažādos avotos tiek atklāti atšķirīgi skaitļi, kopumā informācija atbilst patiesībai. Vienīgais hokejists, kurš pelnīs vairāk nekā 100 miljonus rubļu, ir Maskavas “Dynamo” uzbrucējs , kura alga ir 120 miljoni rubļu jeb 1,52 miljoni eiro. Savukārt līgas visu laiku rezultatīvākais spēlētājs Sergejs Mozjakins bija spiests krietni piekāpties un iepriekšējo 180 miljonu rubļu vietā viņš saņem vien 50 miljonus (632 tūkstoši eiro).

Iepriekš vairāki hokejisti pauduši viedokli, ka KHL nevajadzētu ņemt piemēru no NHL un atklāt spēlētāju algas, jo “cilvēki nav gatavi šādai informācijai”. Līdzīgs viedoklis ir arī hokejistu arodbiedrības vadītājam. Viņš norāda, ka nedz KHL reglaments, nedz Krievijas likumdošana neparedz algu publiskošanu, līdz ar ko šī tēma ir mākslīgi izveidota.

“NHL ir bizness, kur viss balstās uz cipariem. KHL ir sociālais projekts, kuram ir citi mērķi. Nezinu nevienu hokejistu, kurš ļoti atbalstītu sava līguma detaļu atklāšanu medijos. Varat organizēt balsošanu, taču rezultāts būs skaidrs – praktiski simts pret nulli. Ticiet man, tā nav hokejistu kaprīze. Krievijā arī citās sfērās ir tas pats. Neuzskatu, ka ir jēga piespiest hokejistus atklāt algas,” teica Kovaļenko.

Lai gan oficiāli NHL hokejistu algas netiek publicētas, tomēr ir vairāki specializētie resursi, kuros var iepazīties ar hokejistu līgumiem un to detaļām. 2020./2021. gada sezonā NHL apmaksātākais latviešu hokejists būs Kolumbusas “Blue Jackets” vārtsargs Elvis Merzļikins, kurš pagarināja līgumu ar komandu uz diviem gadiem. Pirmajā sezonā viņš nopelnīs trīs miljonus dolāru (2,66 miljoni eiro), bet otrajā – piecus miljonus dolāru (4,44 miljoni eiro).

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par