KHL pelnošākais aizsargs nepiekrīt algas samazināšanai un atstāj “Metallurg”

Viktors Antipins, sportazinas.com
Viktors Antipins (nr. 9) | Foto: Magņitogorskas "Metallurg"

Kontinentālās hokeja līgas () vienība Magņitogorskas “Metallurg” pieņēmusi lēmumu šķirties no aizsarga Viktora Antipina, ziņo vairāki Krievijas mediji.

2018. gada vasarā “Metallurg” padarīja Antipinu par vispelnošāko aizsargu KHL, piedāvājot viņam divu gadu līgumu ar algu 125 miljoni rubļu vienā sezonā. Pēc vecā kursa tie ir aptuveni 1,79 miljoni eiro, savukārt pēc rubļa svārstībām martā summa samazinājusies līdz 1,52 miljoniem eiro.

Aizvadītajā sezonā aizsargs 60 pamatturnīra mačos izcēlies ar pieciem vārtiem un 14 piespēlēm, sakrājot negatīvu lietderību -4. Savukārt piecās Gagarina kausa cīņās viņš pie punktiem nav ticis, “play-off” turnīru noslēdzot ar lietderību -7.

Kluba vadība palika neapmierināta ar Antipina sniegumu un piedāvāja viņam lauzt līgumu un parakstīt jaunu, ar mazāku atalgojumu. Aizsargs tam nepiekrita, līdz ar ko “Metallurg” pieņēma lēmumu pārtraukt sadarbību, izmaksājot hokejistam KHL reglamentā paredzēto kompensāciju 25% apmērā – 31,25 miljonus rubļu jeb aptuveni 390 tūkstošus eiro.

Karjeras laikā KHL Antipins pārstāvējis tikai “Metallurg”, savukārt 2017./2018. gada sezonā viņš nolēma izmēģināt spēkus Nacionālajā hokeja līgā (NHL), kļūstot par Zemgus Girgensona komandas biedru Bufalo “Sabres” vienībā. 40 mačos viņš izdarīja desmit piespēles un sakrāja negatīvu lietderību -10.

Antipins ir divkārtējais Gagarina kausa ieguvējs.

Jau ziņots, ka pēc sezonas “Metallurg” atstāja kluba kapteinis, leģendārais Sergejs Mozjakins. Arī viņš nespēja vienoties ar klubu par finansiāliem nosacījumiem. Neoficiālā informācija liecina, ka KHL visu laiku rezultatīvākais spēlētājs pelnīja 180 miljonus rubļu sezonā. Pēc vecā kursa tie ir 2,57 miljoni eiro, pēc jaunā – 2,2 miljoni eiro.

Gaidāmajā sezonā KHL plāno ieviest algu griestus 900 miljonu rubļu apmērā – ap 11,27 miljoniem eiro. Aizvadītajā sezonā astoņiem klubiem bija lielāks algu budžets, kas liek komandām pārskatīt savas līgumattiecības ar zvaigznēm.

Tavs viedoklis

avatar
  Subscribe  
Paziņot par