KHL prezidents: Līga nav saņēmusi nekādus apliecinājumus par dopingu Jemeļina asinīs

08/04/2021 22:35

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) prezidents Aleksejs Morozovs komentējis Omskas “Avangard” kapteiņa Alekseja Jemeļina iespējamo dopinga lietošanu.

Iepriekš vēstīts, ka 34 gadus vecajam Jemeļinam atklāts toksisks aknu bojājums. Pēc pirmās sērijas spēles pret Kazaņas “Ak Bars” hokejistam parādījās paaugstināta ķermeņa temperatūra, kā rezultātā viņš tika ievietots infekcijas slimnīcā ar aizdomām par saslimšanu ar Covid-19 vīrusu, tomēr veiktie testi uzrādīja negatīvu rezultātu.

Vairākas dienas hokejists pavadīja slimnīcā Kazaņā. Ārsti viņa stāvokli vērtēja kā smagu, bet sportists atradās pie samaņas. Savukārt vēlāk tika pieņemts lēmums nogādāt viņu vienā no Maskavas slimnīcām, un, ņemot vērā hokejista veselības stāvokli, transportēšana notika nevis pa gaisu, bet pa sauszemi un ilga 15 stundas.

Vakar Tatarstānas Iekšlietu ministrija izplatīja paziņojumu, ka Jemeļina asinīs atrastas narkotiskās vielas. Savukārt Maskavas ārsti noraidīja šo informāciju, norādot, ka dopinga pēdas nav atrastas. Arī KHL prezidents norādīja, ka nekādi signāli no atbildīgajām personām pagaidām nav saņemti.

“Pašlaik ir pārāk daudz spekulāciju un pārāk maz oficiālās informācijas. Savā darbā līga balstās tikai uz oficiāli saņemtiem dokumentiem. Līdz šodienas vakaram neesam saņēmuši informāciju par to, ka Jemeļina asinīs būtu konstatētas aizliegtās vielas. Uzturam kontaktus ar “Avangard” vadību,” teica Morozovs.

Šajā situācijā izbrīna “Avangard” komunikācijas stratēģija – kluba pārstāvji joprojām nesniedz komentārus par Jemeļina diagnozi, vien norādot, ka viņš guva ķermeņa lejasdaļas savainojumu mačā pret “Ak Bars”. Taču Krievijas mediju uzaicinātie eksperti apšaubījuši šo informāciju, norādot, ka aizsarga veselības stāvokļa strauja pasliktināšanās, visticamāk, nav saistīta ar savainojumu. Kā viens no iespējamiem iemesliem tiek minēta alerģiska reakcija uz medikamentiem.

Jau vēstīts, ka Gagarina kausa izcīņas Austrumu konferences finālā ar rezultātu 2-1 vadībā ir Latvijas izlases galvenā trenera Hārtlija vadītā “Avangard”. Sērijas piektā spēle tiks aizvadīta rītdien, 9. aprīlī plkst. 19:00 pēc Latvijas laika.

Pieslēgties

Dienas fokusā

19/04/2021 15:05

“Dinamo” pagarina līgumus ar vairākiem spēlētājiem, tostarp veterānu Sotnieku

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Rīgas “Dinamo” pagarinājusi līgumus ar četriem hokejistiem – uzbrucējiem Nikolaju Jeļisejevu un Danielu Bērziņu, kā arī aizsargiem Kristapu Sotnieku un Kristapu Zīli. Jau ziņots, ka…